Šilutės rajoną dusina senos padangos!
Į redakciją atskubėjo šilutiškis, kuris tvirtino, kad senos padangos pasidarė itin opi problema, o Šilutės rajono savivaldybė nesirūpina, kur jas dėti. „Susiorganizuosime ir visas padangas atvešime prie savivaldybės pastato. O toliau, kur nori, ten jas ir deda!“, - sakė pasipiktinęs vyras.
Vyriškis teigė, kad akcijos „Darom“ metu pilietiški kraštiečiai senų padangų surinko daug įvairiose rajono vietose. „Pavyzdžiui, jų daugybė Aukštumalos gatvėje, Šilutėje. Ir ką daryti? Žemaičių Naumiesčio pašonėje esantis sąvartynas jų nepriima“, - dėstė pašnekovas.
Šilutės rajono savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus sakė, kad senų padangų surinkimo problema rajone aktuali jau daugybę metų. „Ne tik Šilutę, bet ir visą Lietuvą senos padangos dusina“,- tikino pašnekovas. R. Rimkus teigė, kad bešeimininke padanga tampa tuomet, kai ji yra padedama prie šiukšlių konteinerio arba išmetama tiesiog pakelėje ar pamiškėje. Tuomet ja rūpintis tenka Savivaldybei. Anot Savivaldybės darbuotojo, senas padangas turi priimti tie, kurie jas parduoda arba servisas, kuriame žmogus keičia padangas. Kiekvienas šilutiškis po penkias padangas gali nuvežti ir į Rumšų kaime esantį sąvartyną ir jas ten privalo priimti.
„Dažnai, pakeitus padangas, senosios keliauja į automobilio bagažinę, o vėliau atsiduria prie konteinerio arba kur nors pakelėje. Didelė problema – nelegaliai parduodamos padangos. Jos parvežamos iš užsienio įvairiais mikroautobusais ir panašiai. Sudėvėtos atsiduria prie konteinerių. Už tai tenka sumokėti iš mokesčių mokėtojų pinigų“, - tęsė R. Rimkus.
Šilutės rajone bešeimininkės padangos šiuo metu yra kaupiamos, nes jų nėra kur dėti, mat Lietuvoje padangų niekas neutilizuoja. Akmenėje ši paslauga, geriausiu atveju, bus pradėta teikti tik šių metų liepos mėnesį. Dabar padangos sandėliuojamos ten, kur pavyksta surasti vietos. Galima senas padangas vežti į Lenkiją. Bet tuomet tektų mokėti ne tik už jų nuvežimą, bet ir už utilizavimą.
Šilutės pašonėje vietinių vadinamame Šanchajuje yra itin didelė krūva padangų. Jų išvežimu ir utilizavimu teks pasirūpinti savivaldybei jau dabar, nes už mėnesio jis jau bus griaunamas. Paslauga bus perkama iš įmonės „Ekobazė“.
Valstybės tarnautojas sako, kad yra ir kuo pasidžiaugti - bešeimininkių padangų kiekis mažėja. Mažėja ne tik jų, bet ir kitų surenkamų šiukšlių kiekiai, žmonės darosi sąmoningesni.