„Šilutės būstas“ savo paslaugas bruka per jėgą?
Į redakciją kreipėsi šilutiškis Remigijus Zdanevičius, kurį Lietuvininkų g.27A gyventojai įpareigojo juos atstovauti, atsisakant UAB „Šilutės būstas“ paslaugų ir įregistruoti jungtinę veiklą. Tokį sprendimą jie priėmė ne šiaip sau. „Nusibodo toks savivaliavimas. Mes nesutinkame, kad mums remontuotų namo stogą. Tačiau niekam tai neįdomu. Butų savininkų nuomonė nieko nereiškia“, - pradėjo pokalbį R. Zdanevičius.
Pasirodė niekiniai dokumentai
R. Zdanevičius pasakojo, kad šių metų balandžio 27 dieną vyko namo gyventojų susirinkimas. Iš devynių butų savininkų jame dalyvavo tik keturi, iš jų vienas buvo dviejų butų savininkas. Likusieji susirinkimo dalyviai – butus nuomuojantys žmonės, kurie neturėjo jokio įgaliojimo jame dalyvauti. Susirinkime dalyvavo ir UAB „Šilutės būstas“ atstovas, kadangi namą ši įmonė administruoja. Nors kvorumo nebuvo, tačiau vis tiek buvo sprendžiamas klausimas dėl namo stogo remonto, kuris būtų vykdomas gegužės-birželio mėnesiais. Pasak R. Zdanevičiaus, tądien pasirašė tik keturių butų savininkai.
Po to gyventojai nutarė dar kartą organizuoti susirinkimą ir dar kartą viską ramiai išdiskutuoti. Todėl gegužės 2 dieną vėl, bet jau šį kartą visų namo butų tikrieji savininkai susirinko ir sprendė, ką toliau darys – leis UAB „Šilutės būstui“ pasirūpinti jų stogu ar ne. Vienbalsiai nutarta ne tik neleisti minėtai įstaigai rūpintis stogo remontu, bet ir įregistruoti jungtinę veiką bei atsisakyti UAB „Šilutės būstas“ paslaugų. Kitą dieną apie tai įmonė buvo informuota. Jiems pateiktas net raštiškas pranešimas apie vienbalsį namo gyventojų sprendimą su reikalingais parašais. Tačiau informacija neįtakojo minėtos įmonės tolimesnių planų dėl Lietuvininkų g. 27A namo. Gegužės 8 dieną „Šilutės būstas“ gyventojus informavo: „Įvykusiame butų savininkų susirinkime darbų vykdymui pasirinkti UAB „Kestartis“. Darbų kaina – 15212,36 eurų. Apmokėjimui už darbus bus panaudotos privalomojo kaupiamojo fondo lėšos, trūkstama suma bus priskaičiuota kiekvienam būstui proporcingai turimam plotui. Mokėjimo laikotarpis – 36 mėnesiai.“
Gegužės 10 dieną gyventojai vėl skubėjo į UAB „Šilutės būstą“ ir vėl priminė, kad balandžio 27 dienos susirinkime priimti sprendimai neturi jokios galios, mat jame nebuvo kvorumo. Be to, įmonės atstovai buvo informuoti, kad jau suruošti dokumentai ir nunešti notarei, kad ši paruoštų reikalingus dokumentus dėl jungtinės veiklos įregistravimo. „Mes niekaip nesuprantame, kodėl jie skuba daryti darbus dėl kurių prieštarauja gyventojai. Prie namo jau sustatyti pastoliai. Bendrovė puikiai žino, kad pirmajame susirinkime nebuvo kvorumo, o antrajame dalyvavo visi devynių butų savininkai. „Šilutės būstui“ nieko nereiškia mūsų sprendimai. Nunešiau visuotinio susirinkimo protokolą ir raštą, kuriame nesutinkame, kad būtų tvarkomas stogas. Pasakė, kad tai niekiniai dokumentai. Aš atlieku elektros darbus. Tai taip išeina, galiu nueiti kur sugalvojęs ir, negavęs žmonių pritarimo, imti atlikinėti darbus?“ - dėstė jaunas vyras.
Įtakos neturėjo
UAB „Šilutės būsto vadovas Marius Stankus „Šilokarčemai teigė, kad viskas, ką daro, yra teisėta, o stogo remontas - būtinas. „Tegul jie ateina pas mus pasiaiškinti. Buvo susirinkimas, kurio metu dauguma taip nutarė. Yra protokolas. Yra iš savivaldybės prižiūrėtojo nurodymas. Tas žmogus, kuris viską organizuoja, tegul pirmiausia ateina pas mane“, - tikino įmonės vadovas.
Tas žmogus, kurį jis turėjo omenyje, ir yra vienas iš minėto namo butų savininkų R. Zdanevičius. Jaunas vyras nuėjo vėl pas M. Stankų. Tačiau, pasak šilutiškio, „Šilutės būstas“ vadovas vėl paaiškino, kad atsinešti dokumentai yra niekiniai.
Negana to, gegužės 12 dieną R. Zdanevičius gavo M. Stankaus pasirašyta raštą, kuriame nurodyta, kad jų įmonė gavo Šilutės miesto savivaldybės administracijos Viešųjų paslaugų skyriaus vyriausiojo specialisto Eugenijaus Bistricko techninės priežiūros patikrinimo aktą dėl minėto daugiabučio, kuriame reikalaujama iki 2017 metų rugsėjo 1 dienos organizuoti pastato stogo ir sienų remontą. Rašte nurodyta ir tai, kad UAB „Šilutės būstas“, kaip namo bendrojo naudojimo objektų administratorius, privalo atlikti visus veiksmus, būtinus bendrosios nuosavybės objektams valdyti, išsaugoti, prižiūrėti ar kitaip tvarkyti. O šiuo atveju įmonė, galimai, atlieka veiksmus, kurie būtini namo bendrasavininkių turtui tinkamai prižiūrėti ir užtikrinti, kad namo bendrojo naudojimo objektai atitiktų jiems keliamus techninius reikalavimus. Taigi, pradėti tvarkyti dokumentai jungtinei veiklai įregistruoti ir pristatytas raštas bei visuotinio susirinkimo protokolas jų planams įtakos neturėjo.
Kreipėsi į savivaldybę
Problemą padėjo išspręsti Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Nes namo gyventojų atstovui nieko kito ir nebeliko, o tik kreiptis pagalbos pas vieną iš rajono vadovų. Šis išklausęs, priėmęs gyventojų prašymą sustabdyti UAB „Šilutės būstas“ savivaliavimą, tuoj išsikvietė darbuotoją, kuri įpareigota surašyti raštą ir skubiai išsiųsti UAB „Šilutės būstui“. O rašte nurodyta sustabdyti visus darbus, kadangi Lietuvininkų g. 27A namo gyventojai jau ruošia dokumentus jungtinei veiklai sudaryti.
Tiesa, namo gyventojai jau pasidarė ir apklausas, nes nori kuo greičiau sutvarkyti stogą. Jie šiuos darbus planuoja atlikti už 8500 eurų. Tai beveik perpus mažesnė suma, nei už šiuos darbus ketino iš žmonių paimti UAB „Šilutės būstas“. Todėl gyventojai planuoja dar šiemet ir namo fasadą apšiltinti.
Remigijus Zdanevičius nesupranta, kaip gali šitaip savivaliauti UAB „Šilutės būstas“.
Prie namo jau sustatyti pastoliai, nors žmonės tam prieštaravo.
Straipsnio komentarai
Skolos konsolidavimas, statyba, nekilnojamojo turto paskolos, refinansavimas, asmeniniai ar avariniai banknotai? Ar esate verslo žmogus? Moterys, planuojančios plėtoti savo verslą, siūlome visas paskolas. Jei susidomėjote šiandien, susisiekite su mumis apie:
Daugiau informacijos rasite franklindobson@yahoo.com.