Kuriantys grožį – lietuviškų dailiųjų amatų gaivinimas
Nacionalinio konkurso „Sidabro vainikėlis” laureatas Arturas Hubertas Tumaitis ir jo kūrybiniai darbai.
Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ nacionalinio turo baigiamojoje parodoje Jonavoje antrosios vietos apdovanojimą pelnė Žemaičių Naumiesčio gimnazijos abituriento Arturo Huberto Tumaičio (technologijų mokytojas Edmundas Naujokas) eksponuoti mediniai taikomieji dirbiniai: knyga, laikrodis, veidrodis, laiptai, stovas gėlėms.
Respublikinis moksleivių konkursas „Sidabro vainikėlis“ vykdomas trimis etapais: rajoninis, regioninis, nacionalinis. Baigiamajam nacionaliniam turui atrenkami tik patys geriausieji nugalėtojų kūrybiniai darbai. Konkurso dalyviai skirstomi į dvi amžiaus grupes: 9-14 metų (4-8 klasės), 15-19 m. (9-12 kl.). Jie gauna progą pasireikšti medžio drožyboje, raižyboje, kalvystėje, kurti keramikos, tekstilės, paprotinės dailės (margučiai, kaukės, verbos, sodai ir kiti) dirbinius, pinti iš vytelių, rodyti karpinius. Žanrų įvairovė kuo plačiausia. Tiesa, tapybos ir grafikos darbai konkursui neteikiami. Konkurso tikslas – palaikyti gyvybingas ir gaivinti nykstančias liaudies dailės tradicijas, atskleisti talentingiausius vaikus, jaunuolius ir juos skatinti nominacijomis, paremti, išlaikant ir vystant tradicinius liaudies dailiuosius amatus. Gražu, kad šioje veikloje Šilutės rajono mokyklų technologijų mokytojai nuolat paruošia gabių auklėtinių, kurių darbai skinasi kelią iš turo į turą. Taip buvo ir šiemet.
Regioniniame konkurso ture Tauragėje pirmąsias vietas iškovojo Usėnų pagrindinės mokyklos aštuntokės Lainedos Kilinskaitės darbai: dekoruota kėdė ir papuošalai. Ją paruošė mokytoja Jolanta Alsytė. Pirmąja vieta įvertinti ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos dvyliktoko Arturo Huberto Tumaičio mediniai taikomieji dirbiniai: stovas gėlėms, įviji laiptai, knyga, laikrodis, veidrodis. Antrąją vietą laimėjo Paulinos Mickutės darbas „Laikrodis”. A. H. Tumaitis ir P. Mickutė – Ž. Naumiesčio gimnazijos technologijų mokytojo, juknaitiškio Edmundo Naujoko auklėtiniai. Įdomu tai, kad E. Naujokas per pamokas moka rasti bendrą kalbą net su neklaužadomis, sudominti juos medžio drožyba, raižyba, kitomis technologijomis. Juk vaikai linkę kurti, ypač kai tą jų gyslelę išjudina patys tėveliai ar mokytojas. Antrosios vietos apdovanojimą Tauragėje pelnė ir Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos Nijolės Titienės auklėtinė Justė Šertvytytė. Justė eksponavo delmonus.
Konkurso „Sidabro vainikėlis” baigiamasis, nacionalinis turas surengtas Jonavoje birželio 2 dieną. Iš viso per 3 turus eksponuota apie 1000 įvairiausių žanrų darbų. Autorių – 360. Aišku, buvo į ką paganyti akis, kuo pasigerėti Jonavoje. Konkurso laureatu tapo ir naumiestiškis A. H. Tumaitis. Jo darbai įvertinti antrąja vieta. Beje, pernai A. H. Tumaičio kūrinys technologijų olimpiadoje pelnė jam Švietimo ir mokslo ministerijos III laipsnio diplomą. Dar anksčiau konkurso „Sidabro vainikėlis” prizininku yra buvęs naumiestiškis Aurimas Rimkus, pagarsėjęs savo pagamintomis kanklėmis, kuriomis grodavo šiaurės vakarų žemaičiai. Pamario krašto moksleiviai mėgsta technologijų pamokas ir jiems netrūksta entuziazmo kurti darbus, atspindinčius lietuvių tautos polinkį į grožį, jos gilią dvasią.