Gedulo ir vilties diena Švėkšnoje
Gedulo ir vilties diena - vienas skaudžiausių, krauju apšlakstytų Lietuvos istorijos momentų, kuomet 1941 m. birželio 14 d. Sovietų Sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą. Prisimenant šią dieną, VšĮ Šilutės Turizmo informacijos centro filialo Tradicinių amatų centras Švėkšnoje pakvietė į minėjimą.
Minėjimas prasidėjo Šv. Mišiomis Apaštalo Jokūbo bažnyčioje. Vėliau švėkšniškiai rinkosi ant Parakaunyčios kalno, kur stovi Viltį simbolizuojantis paminklas. Ši vieta ne tik simbolinė, bet skaudi ir įsimintina, menanti daugybę sudaužytų gyvenimo istorijų. Kadaise čia, ant kalno, stovėjo daržinė. Prasidėjus pokario tremčiai į Sibirą, Švėkšnos miestelio ir apylinkių gyventojai joje buvo uždaromi, o po to vežami į geležinkelio stotis bei ištremiami.
Renginys prasidėjo Lietuvos himnu ir tylos minute - taip pagerbiant sovietinės santvarkos aukas. Po to vyko teatralizuotas dviejų susirašinėjančių žmonių laiškų skaitymas. Juose atsispindėjo ištremtos į Sibirą šeimos istorija, kuriai nepalūžti padėjo tikėjimas, meilė ir viltis. Laiškus skaitė ir tų laikų nuotaiką perteikė Švėkšnos gimnazistai. Tremties laikų dainas dainavo Inkaklių kaimo kapela „Ašvelė“.
Susiėjimo metu prisiminti tremties laikų išgyvenimus buvo pakviesta švėkšniškė Ona Janušauskienė. Klebonas Saulius Katkus pašventino nedidelį kryžių, kuris bus nugabentas į tolimąją Rusiją komandos „Misija Sibiras“. Susirinkusiųjų buvo paprašyta parašyti atvirlaiškį su palinkėjimais ten pasilikusiems tautiečiams. Sveikinimais ir palinkėjimais pasidalino Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys švėkšniškis Antanas Martinkus bei Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.