Smagiausiai varžovus įveikė Jonas Piekautas

2017-06-26

Lietuvos stalo teniso veteranų 43-iasis čempionatas Prienuose birželio 10-11 dienomis sutraukė rekordinį dalyvių skaičių - beveik 300. Tarp jų buvo ir keturi šilutiškiai: Jonas Piekautas, Jonas Čimkus, Zigmas Šikšnius ir debiutantas Eugenijus Jucius. Mūsiškių derlius – šeši apdovanojimai. Stalo teniso klubo „Varmas“ vadovas J. Piekautas iškovojo visų spalvų medalius: aukso, sidabro, bronzos.

Jauniausias dalyvių amžius - 30-39 metai, vyriausių, tikrų senjorų – daugiau 85-erių. Žaista prie 20 stalų pagal naują varžybų formulę - dviejų minusų sistema, išaiškinant visas vietas. Šilutiškių delegacijoje nebuvo nuolatinės šių varžybų nugalėtojos, prizininkės Gražinos Mikalauskienės, kuri po rankos traumos turėjo padėti mažąją raketę.

Vienetų varžybose J. Piekautas (amžiaus grupė 70-74 m.) be didesnio vargo iškopė į finalą. Kaip pats sakė, pralaimėjo tik pirmąjį setą žaisdamas su kauniečiu Jonu Lukošiumi, kol išsijudino. Partiją laimėjo rezultatu 3:1. Po to nesunkiai įveikė kaunietį Vladimirą Dovidovą, pusfinalyje nepaliko jokių šansų kauniečiui Genadijui Degteriovui, o finale sutriuškino Šiaulių atstovą Vidūną Armošką – 3:0. Beje, Vidūnas pusfinalyje nugalėjo į čempionus besitaikantį sporto meistrą Stasį Rimeikį (Žiežmariai). Įdomu tai, kad ir Vidūnas, ir Stasys – gynėjai, kombinacinio žaidimo stiliaus atstovai. Kadangi jie ilgai žaidė pasyviai, vengdami rizikos, buvo įvesta 13 smūgių taisyklė. Iš to daugiau naudos turėjo V. Armoška, laimėjęs partiją rezultatu 3:1. Po pergalės šiaulietis pasijuto tarsi devintame danguje, tačiau J. Piekautas labai greitai jį iš ten nukėlė ant žemelės. Jonas moka žaisti prieš V. Armoškos tipo varžovus ir staigiais smūgiais kairiąja bei topspinais dešine raketės puse „nokautavo“ šiaulietį – 3:0. Finalinę dvikovą J. Piekautas laimėjo be įtampos. O sidabro medalį jis pelnė dvejetų varžybose, žaisdamas kartu su S. Rimeikiu. Finale juos parklupdė kauniečiai A. Kondratas ir G. Degteriovas – 0:3. Mišrių porų varžybose J. Piekautas kartu su Aneta Valatkiene (Kėdainiai) „nusiyrė“ iki bronzos medalių.

J. Čimkus ir Z. Šikšnius (amž.gr. 65-69 m.) pradėjo čempionatą sunkiomis pergalėmis. Jonas nugalėjo V. F. Rutkauską (Utena) – 3:2, Zigmas tokiu pat rezultatu  įveikė J. Martinauską (Klaipėda). Antrąją pergalę J. Čimkus iškovojo prieš B. Žuką (Prienai) – 3:1, bet pusfinalyje turėjo pripažinti V. Lapinsko (Utena) pranašumą – 0:3. Banguotai žaidęs Z. Šikšnius pralaimėjo S. Ivanovui (Kaunas) – 1:3, bet po to sugebėjo nugalėti K. Ramanauską (Mažeikiai) ir vėl kilstelėti turnyrinėje lentelėje. Deja, „užšoko“ ant treniruočių draugo J. Čimkaus ir pralaimėjo – 1:3. J. Čimkui ši pergalė atnešė bronzos medalį. Z. Šikšnius, atsirevanšavo žaisdamas antrą kartą su S. Ivanovu. Dabar rezultatas apsivertė mūsiškio naudai – 3:1. Z. Šikšnius liko penktas. Šios amžiaus grupės čempionu tapo panevėžietis, sporto meistras Povilas Bagužis, antrąją vietą užėmė V. Lapinskas. Dvejetų varžybose J. Čimkus ir Z. Šikšnius laimėjo bronzos medalius. Čempionato debiutantas E. Jucius (amž.gr. 60 -64 m.) džiaugėsi tuo, kad pasiryžo dalyvauti didelio masto varžybose ir pagaliau turės reitingą.