„Biofuture“ bankrutavo – telefonai išjungti

2014-12-28, Stasys BIELSKIS
bendraukime.lrytas.lt
bendraukime.lrytas.lt
„Šilokarčemos“ redakcijoje apsilankęs būrelis ūkininkų prašė žurnalistų pasidomėti, ar dar kada nors pradės veikti AB „Biofuture“, ar jie galės parduoti šiai bendrovei žaliavą – grūdus, o iš jos parsivežti žlaugtų – pašaro gyvuliams.

Naujienos prastos. Štai neseniai Šilutėje lankęsis žemės ūkio viceministras Albinas Ežerskis pirmiausia užsuko į „Biofuture“ išsiaiškinti dėl jos bankroto.

„Su dideliu apgailestavimu galiu pasakyti, kad šiuo metu yra sustojusi bioetanolį gaminusi „Biofuture“ įmonė, jog jau yra inicijuota bankroto byla, - teigė „Šilokarčemai“ A. Ežerskis. – Matosi, kad toli nužengta į negerąją pusę. Turėjau geresnių vilčių pagelbėti šiai įmonei, bet, pasirodo, jau nuo balandžio mėnesio ji savo veiklos nebevykdo. Man tik prieš porą mėnesių tapo žinoma, kad joje vyksta tokie procesai. Ir ūkininkai nukenčia – nebegali parsivežti žlaugtų, pašaro gyvuliams, ir 78 darbuotojai yra priverstinėje pravaikštoje. Tai labai liūdnos ūkinės, ekonominės ir finansinės pasekmės“.

Bioetanolis Šilutės įmonėje pradėtas gaminti nuo 2004 metų balandžio mėnesio. Įmonės gamybiniai pajėgumai siekė 40 tūkst. tonų per metus.

Laikraštis „Verslo žinios“ paskelbė, kad „Biofuture“ 2013 metais patyrė  7,5 mln. litų nuostolių, o iš viso įmonė praėjusių metų pabaigoje jau turėjo apie 22 mln. litų nuostolių. Tuo metu „Biofuture“ vadovas Andrius Petruškevičius aiškino, kad bioetanolio gamyba yra ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos Sąjungos problema. ES uždaryta bene dešimtis gamyklų arba jos taip ir nepradėjo savo veiklos. Nors buvo prognozuota, kad 2020 metais degaluose turės būti 10 proc. etanolio, dabar nuspręsta šitą dalį sumažinti perpus iki 5 proc. O tai reiškia mažėjančią paklausą.

Koncernui „MG Baltic“ priklausantis „Stumbras“, siekdamas efektyvesnės veiklos, prieš dešimtmetį uždarė Balbieriškio spirito gamyklą ir jos įrangą atgabeno į Šilutę.

2012-aisiais svajota pradėti gaminti maistinį spiritą, planuota per dvejus metus  į jo gamybą investuoti apie 15 mln. litų. „Biofuture“ ketino gaminti daugiau kaip 120 tūkst. litrų maistinio spirito per parą. Jis būtų buvęs tiekiamas klientams, pasiūliusiems geriausią kainą bei atsiskaitymo sąlygas ir Lietuvoje, ir užsienyje.

Deja, maistinio spirito gamyba taip ir netapo  pagrindine įmonės veikla. Dėl spirito gamybos perprodukcijos Lenkijoje Šilutėje gaminamas spiritas prieš keletą metų tapo nekonkurencingu.

O Šilutės įmonės „Biofuture“ vadovai yra sakę, kad biodegalų gamybos ateitis priklausys nuo valstybės politikos – ar bus remiama bioetanolio gamyba ir kokia bus situacija biodegalų rinkoje. Atsitiko taip, kad atsisakyta remti šitą veiklos sritį, ir Šilutės įmonė patyrė bankrotą.

Vakar priskambinti į „Biofuture“ jau buvo nebeįmanoma – ir įmonės vadovų, ir sekretorės telefonai yra išjungti.

 

 


Straipsnio komentarai

Joo2014-12-31
Kaip gražu. Dar viena ES pergalė. Komentaras patinka Komentaras nepatinka