Vasaros malonumai vaikams

2017-07-07, Socialinė pedagogė Sonata Vilčiauskienė

Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio stovykla „Vasaros malonumai vaikams“ , trukusi dešimt dienų, pasibaigė. Kasdien buvo organizuojamos skirtingos veiklos, užsiėmimai, kelionės, edukacinės programos.

Pirmąją stovyklos dieną  vaikai susipažino su stovyklos reikalavimais, taisyklėmis,  programos veiklomis ir vyko į Šilutės  rajono savivaldybės  Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialą. Miestelio bibliotekoje jie žaidė lauko šachmatais, šoko interaktyviuosius šokius, žiūrėjo savo pačių sukurtus filmus ir animacinius filmukus. Stovyklos organizatoriai pasirinko ir kitas bibliotekininkių pasiūlytas veiklas. Kitomis stovyklos dienomis vaikai turėjo galimybę  dalyvauti  edukacinėje valandėlėje, kurios metu buvo žiūrimas filmas „Paukščiai“. Mokiniai susipažino su Lietuvos paukščiais. O po filmo stebėjimo viktorinoje buvo patikrintos mokinių žinios. Stovyklautojai turėjo galimybę su trimačiais akiniais stebėti trimatį vaizdą, virtualioje aplinkoje žaidė boulingą.

Stovyklautojai susipažino su Pagėgių krašto Vilkyškių miesteliu. Aplankyti restauruota Vilkyškių evangelikų liuteronų bažnyčia ir memorialinis muziejus, esantis šalia tikinčiųjų namų, daugiakampė paprastoji Raganų eglė, Vilkyškių Opstainių piliakalnis, Ąžuolų alėja.

Mokiniai nuvyko ir į Senųjų kaimo tradicijų centrą Bikavėnuose. Centre vyko Amatų stovykla, joje vaikai turėjo galimybę pasigaminti saldainių, išsikirpti karpinį, išlieti žvakę, susiverti iš karoliukų apyrankę, susipažinti su rankų darbo liaudies instrumentais, piešti ant akmenukų, puošti gėlių vazonėlius, iš šiaudelių gaminti ežiukus. Aplankytas kultūros centre įkurtas muziejus.

Stovykloje nemažai laiko   buvo skirta ir aktyviam sportui. Stovyklautojai laiką leido prie Žemaičių Naumiesčio tvenkinio, Žaliajame kalne. Gamtos apsuptyje jie traukė virvę, žaidė raketėmis,  kamuoliu. Taip pat  tyrinėjo gamtą – susipažino su kiekvienu žolėje aptiktu gyviu, uostė kiekvieną žydinčią gėlę.

Stovyklos organizatoriai  mokiniams pasiūlė  nuvykti į Aukštumalos pažintinį  taką. Ten vaikai žavėjosi ropojančiais  vabalais, skraidančiais paukščiais ir neįprastu gamtovaizdžiu.  Buvo aplankytas Ventės kaimelis Nemuno deltos regioniniame parke. 

Stovyklautojai  nuvyko ir pas kaimynus švėkšniškius. Švėkšnos miestelyje ekskursiją pradėjo muziejininkė Monika Žąsytienė supažindindama su Švėkšnos Šv. Jokūbo bažnyčia. Vėliau buvo persikelta į Švėkšnos ekspoziciją, kur susipažinta su etnografijos ir archeologijos eksponatais, dvaro ir miestelio istorija. Vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Mano jidiš vardas“, dėliojo interaktyvias dėliones. Jie vaikščiojo po parką, sužinojo vilos „Genovaitė“ istoriją, grožėjosi miestelyje besipuikuojančiomis Florijono, Dianos skulptūromis.

Stovyklos metu buvo aplankyta Klaipėda,  Mažosios Lietuvos istorijos, Kalvystės muziejai. Edukacinėje veikloje „Pažinkime baltų papuošalus“ susipažinta su kalvystės amatu, sužinota apie senosios juvelyrikos technologijas, baltų papuošalų įvairovę, ornamentus, jų prasmę. Vaikai susipažino su brangakmeniais, jų spalvomis. Praktinės užsiėmimo dalies metu mokiniams buvo padovanoti žiedeliai, kuriuos patys  galėjo nusišlifuoti. Stovyklautojai susipažino su Klaipėdos senamiesčiu. Po edukacinės veiklos mokiniai nuvyko į Klaipėdos uostą pasidžiaugti dideliais laivais.  

Mokiniai lankėsi ir Rusnės saloje. Nemuno deltos regioninio parko direkcijoje vyr. specialistė ekologė Kristina Mudinaite  pristatė gyvūnų ir paukščių fotografijos parodą. Vėliau gidė supažindino su  Rusnės sala. Saloje mokiniai sužinojo buvusio  Peterso tilto istoriją, turėjo galimybę įlipti į didžiulį prieplaukoje stovintį laivą, buvo pristatyta Mahatmos Gandžio ir Hermanno Kallenbacho paminklo istorija. Sužinota, kur teka Atmatos, Skirvytės, Pakalnės, Rusnės vandenys, suptasi ant beždžionių tilto. Stovyklos diena buvo puiki proga  pažinti   Lietuvos salą.    

Stovyklos veiklos padėjo plėtoti vaikų socializaciją ir bendrauti pažeidžiamiausių grupių vaikams. Įvairios veiklos stiprino vaikų aktyvumą ir skatino  kūrybingumą bei saviraišką, ugdė bendrąsias kompetencijas, formavo sveiką gyvenseną, tobulino tarpusavio komunikacijos įgūdžius, derinant  poilsį, sportinę ir bendruomeninę veiklą.

Toks įvairiapusis savo veiklomis buvo vaikų poilsis. Pilni įspūdžių, sotūs, įdegę, susipažinę su naujais draugais, naumiestiškiai stovyklautojai baigė stovyklos „Vasaros malonumai vaikams“ veiklas.

Dėkojame mokyklos-darželio administracijai, mokytojoms, virėjoms, miestelio bibliotekininkėms, Nemuno deltos regioninio parko direkcijai, Žemaičių Naumiesčio gimnazijos autobusų vairuotojams ir buhalterei... Visiems, kurie padėjo, kad stovykla būtų įdomi ir kitokia...

Už stovyklos finansavimą dėkojame Šilutės rajono savivaldybės administracijai.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!