Šilutės ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje pacientas suspardė ir smaugė gydytoja
Į Šilutės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių atvežtas pacientas sumušė gydytoją. VšĮ Šilutės ligoninės vadovas D. Steponkus teigė, kad tokio įvykio Šilutės ligoninėje dar nėra buvę.
Gruodžio 19-ąją, penktadienį, apie vidurnaktį Šilutės rajono policijos komisariate buvo gautas pranešimas, kad Šilutės ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje gydytojai apžiūrint medikamentais apsinuodijusį pacientą, vyras ją išvadino necenzūriniais žodžiais ir sumušė.
Apie šį įvykį paprašėme papasakoti ir pakomentuoti VšĮ Šilutės ligoninės administraciją.
- Pacientas į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių buvo pristatytas prieš vidurnaktį - pasakojo vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus. – Jis į ligoninę buvo pristatytas apsinuodijęs medikamentais. Įvyko konfliktas ir nukentėjo gydytoja ir bendrosios praktikos slaugytoja.
Buvo stipriai išgąsdinti tuo metu skyriuje buvę pacientai ir medicinos personalas.
- Šilutės ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje yra vaizdo stebėjimo kameros. Ką jos užfiksavo?
- Matosi, kaip tas vyriškis užpuolė gydytoją – keletą kartų smaugė rankomis, spardė. Tai pirmas toks atvejis, kad būtų užpultas medikas Šilutės ligoninėje per pastaruosius 20 metų, kai aš čia dirbu. Būna grasinimų, bet toks smurtinis atvejis tikrai pirmas. Žmogus, galimai turintis psichinę negalią, gali ir nekontroliuoti savo veismų.
- Ar tiesa, kad vyriškis metė į slaugytoją mineralinio vandens butelį?
Slaugytojai buvo sutrenkta galva?
- Taip, tai yra tiesa. Tai ką aš pamačiau vaizdo kamerose – baisu. Mūsų gydytoja patyrė galvos smegenų sukrėtimą ir paviršinį nubrozdinimą. Bet turbūt niekas neišgydys psichologinės traumos. Savo darbo vietoje užpulta medikė yra gera, puiki, nekonfliktiška gydytoja.
Tą naktį skyriuje budėję medikai iškvietė apsaugos darbuotoją ir policijos pareigūnus.
Bet vis dėlto policijos pareigūnai ir apsaugos tarnyba atvažiavo labai greitai. Agresyvius asmenis pavyko nuraminti tik elektrošoko pagalba.
Sūnų, beje, šiuo metu besigydantį Švėkšnos psichiatrijos departamente, į Šilutės ligoninę atvežė tėvas.
- Žinome, kad ir kiti gydytojai baiminasi, kad ir jiems taip pat gali atsitikti.
- Be jokios abejonės, mediko profesija tokia jau yra, kad tenka susidurti su įvairiais pacientais. Žmogaus skausmas, liga gali išprovakuoti įvairius veiksmus, jis nebūtinai gali būti neblaivus. Apsisaugoti gydytojui yra pakankamai sudėtinga. Apsaugos posto prie kiekvieno kabineto juk nepastatysi. Nes apžiūra ir bendravimas su pacientu vyksta ne tik Priėmimo-skubios pagalbos, bet ir kituose skyriuose. Ir aš sakau, ir kiti gydytojai supranta, kad kuo greičiau bus iškviesta policija arba apsaugos darbuotojai, tuo tas incidentas mažiau išsivystys.
Štai ir dabar – artėjant šventėms žmonės tampa piktesni, agresyvesni, labai daug reikalauja iš kitų. Prie to prisideda ir tai, kad gydytojo profesija yra pakankami žeminama. Gydytojas, bendraudamas su pacientu, privalo atlikti daug įvairių veiksmų, o pacientas pyksta, kad su juo nebendrauja, o tik rašo.
Susitiksime su Šilutės policijos vadovu, nors su juo bendraujame dažnai, aptarsime tokius galimus incidentus. Kai atsitinka kokie nors įvykiai, žmonės dažniausiai pirmiau kreipiasi į policiją, o tik paskui juos atveža į ligoninę. Turime ruoštis, kad ateityje nenutiktų panašių atvejų – policija ir medikai privalo glaudžiai bendradarbiauti, kad tokie dalykai nepasikartotų.
Mediko profesija yra tokia, kur dažnai susiduriama su agresyvumo ir pykčio protrūkiais. Dažniausiai būna žodinė agresija, bet pasitaiko, kai imamasi veismų. Juk žiniasklaida, ir medicina yra tos vietos, kur bet kada galima užeiti ir išliesti savo pyktį – į Savivaldybę patekti sunkiau, kadangi ten nuo tokių „klientų“ saugo vienas langelis, o į policiją eiti truputį baisoka.
Medikai labiausiai bijo tų švenčių, nes į gydymo įstaigą atvyksta daugiau neblaivių asmenų, kartais net kompanijomis. Šilutė iki šiol buvo ramus miestas, bet didžiosiose šalies ligoninėje tokie atvejai yra gana dažni. Bet ten budi ginkluoti pareigūnai.
- Tai gal jau numatėte, kokių priemonių imsitės ateityje, kad tokie dalykai nepasikartotų?
- Aš jau sakiau medikams, kad pajutę bet kokio incidento pradžią, jie nedelsdami kviestų policininkus arba apsaugos darbuotojus. Tai būtų galimybė labiau išvengti tokių nelaimių.
Policija dažnai būna Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje, nes pati čia atveža visokius neblaivius, susižalojusius asmenis. Maždaug pusę laiko čia praleidžia. Bet tuo metu, kai įvyko incidentas, pareigūnų nebuvo. Tą naktį šiame skyriuje buvo ir daugiau pacientų, bet kilus triukšmui jie išsislapstė.
- Kodėl gydytojo vardas taip žeminamas, dėl ko visuomenė yra susidariusi tokią nuomonę?
- Sunku pasakyti, vieno atsakymo tikriausiai nebūtų. Gal todėl, kad seniau, jeigu ligoninėje ir nebūdavo laisvų vietų, guldydavo, o dabar ne – atsirado tam tikri kriterijai, reikalavimai. Dėl to žmonės būna sudirgę, pikti.
Ne visos paslaugos ligoninėje teikiamos nemokamai, tai irgi erzina pacientus.
Beje, tą vyriškį pareigūnai buvo išsivežę į komisariatą, paskui atgal parvežė į ligoninę. Pagalbą suteikė kitas gydytojas, ir jis buvo paguldytas į ligoninę.
„Šilokarčemos“ komentaras
Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius „Šilokarčemai“ sakė, kad gydytoją ligoninėje sumušęs vyriškis jau išvežtas į Švėkšos psichiatrijos departamentą.
Šilutės policijoje gruodžio 19-ąją pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo. LR baudžiamojo kodekso 284 straipsnio 1 dalyje už šį nusikaltimą numatyta laisvės atėmimo bausmė iki dvejų metų.