Šilutės stalo tenisininkai debiutavo Europos veteranų čempionate Švedijoje

2017-07-24, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Helsingborge (Švedija) vykusiame Europos stalo teniso veteranų čempionate tarp 2100 dalyvių buvo ir trys debiutantai šilutiškiai, stalo teniso klubo „Varmas“ nariai: Jonas Piekautas, Jonas Čimkus ir Zigmas Šikšnius. Čempionato naujokai laurų nenuskynė, bet visi trys prasiveržė į pagrindinį finalą ir sulaukė varžovų pripažinimo.

Čempionatas tęsėsi savaitę. Jo favoritai buvo laikomi švedai, vokiečiai, danai. Vien vokiečių suvažiavo 743. Atvyko anglų, čekų, vengrų, suomių, estų, lenkų, latvių, austrų, ispanų, prancūzų, rusų. Lietuvių buvo 11. Panevėžietis Povilas Bagužis kartu su Rusijos atstovu Feliks Kaplan (amžiaus grupė +65 m.) laimėjo vyrų dvejetų varžybas. Kiti lietuvaičiai iki medalių neiškovojo.

Helsingborgo sporto arenoje stalo tenisininkų paslaugoms skirtingose salėse iš viso stovėjo 87 „Stigos” firmos stalai. Žaidėjai į grupes buvo suskirstyti iš anksto. Starto mokestis – 150 eurų. Žinoma, dalyvavo ir praeityje garsūs sportininkai,  nacionalinių rinktinių nariai. Būtent jie ir užėmė prizines vietas,  palikdami už borto stalo teniso mėgėjus. Pastarųjų neišgelbėjo nei raketės su skirtingomis dangomis, nei kombinacinis žaidimo stilius, kai tekdavo žaisti su buvusiais profesionalais. Šilutiškių vadovu, treneriu, vertėju, fotografu ir vežėju buvo vilnietis Rokas Piekautas, Šilutės stalo teniso klubo vadovo Jono Piekauto 29-erių metų sūnus.

Tarp mūsiškių sėkmingiausiai žaidė J. Piekautas (+70 m.). Jonas grupės varžybose (pirmas etapas) laimėjo visas 3 partijas ir pirmuoju numeriu iškopė į pagrindinį finalą. Toliau buvo žaidžiama vieno minuso sistema. J. Piekautas rezultatu 3:1 įveikė Švedijos atstovą ir prasiveržė į kitą etapą, kuriame liko 64 sportininkai. Burtai J. Piekautui pametėjo vokietį, kurio viena raketės danga vadinama antine, tai yra nesuka kamuoliuko. Jonas prieš tokius varžovus moka žaisti, todėl nesunkiai laimėjo pirmąjį setą – 11:3, tačiau sėkmės neišvystė, mėgindamas pramušti vokiečio gynybą vien „topspinais“, įklimpo į ne savo žaidimą, įsitempė ir pralaimėjo - 1:3. Apmaudu, varžovas buvo „įkandamas“. Čempionu tapo vokietis Rudolf  Steiner, 2-3 vietas užėmė švedas ir danas.

Z. Šikšnius ir J. Čimkus (+65 m.) irgi pateko į pagrindinį finalą. Zigmas grupės varžybose užėmė pirmąją vietą, Jonas – antrąją. Antrajame varžybų etape Z. Šikšnius nugalėjo šveicarą – 3:2, o J. Čimkus suklupo prieš pajėgesnį konkurentą – 0:3. Trečiajame etape Z. Šikšnius „užsirovė” ant švedo ir vienetų turnyre baigė savo kelią. Čempiono vardą iškovojo danas Claus Pedersen, 2-3 vietas užėmė Švedijos ir Rusijos atstovai.

Porų varžybose J. Piekautas kartu su D. Dovidenko (Rusija) „nuskynė“ ne vieną gražią pergalę ir pateko stipriausiųjų porų aštuntuką. Deja, ketvirtajame etape pralaimėjo būsimiems bronzos medalių savininkams vokiečiams Dietmar Diesing ir Rudolf Steiner – 0:3. Pergalė prieš juos būtų užtikrinusi čempionato bronzos medalius. J. Čimkus ir Z. Šikšnius dvejetų varžybose nesunkiai išėjo į finalą, bet tuo sėkmė ir baigėsi. Į Helsingborgą turėjo vykti ir Algis Mykolas Šaulys, tačiau sušlubavusi sveikata neleido to padaryti.