Kovos teniso kortuose – išsipildžiusių ir neišsipildžiusių vilčių metas

2017-08-11
Viktoro Bučiaus nuotraukos
Šilutės teniso klubo „Verdena” (prezidentas Marijus Budraitis) surengti vietos turnyrai visada pasižymi žaidėjų viltimis bei ambicijomis užimti aukštesnę vietą nei ankstesnėse varžybose, aplenkti daugiau varžovų ar „suvesti sąskaitas” su konkrečiu konkurentu. Toks buvo ir 8-asis „Pamario“ turnyras, nors jo finale didžiąsias raketes sukryžiavo seni dvikovų dėl pirmosios vietos pažįstami Artūras Raicevičius ir Mantas Mirauskas. Nugalėjo Artūras – 6:2, 4:6, 10:5.

Turnyras vyko Arūno Dikšo, Dariaus ir Renatos Steponkų bei Rimanto Liatuko kortuose. Dalyvavo 25 vyrai ir 3 moterys. Žaista vieno minuso sistema penkiose aikštelėse, išaiškinant visas vietas. Pirmajam ratui burtai suporavo sportininkus pagal jų pajėgumą. Stipriausi klubo tenisininkai M. Mirauskas ir A. Raicevičius žaidė skirtingose turnyrinės lentelės pusėse. Beje, „Verdenos” reitingų lentelėje, kurią veda klubo įkūrėjas, garbės prezidentas Viktoras Bučius, įrašytas 51 tenisininkas. Reitingų sąrašo viršūnėje iki liepos 12  - osios buvo M. Mirausko (680 taškų), A. Raicevičiaus (635) ir Mariaus Mėgelaičio (360) pavardės. Iš viso reitinguoti 42 klubo nariai, tame tarpe 3 moterys: Renata Steponkienė (65), Gitana Mėgelaitienė (60) ir Onutė Sūdžiuvienė (26).

Staigmenos gimdavo ir užgesdavo

Pirmasis turnyro ratas – atrankos. Partijų laimėtojai ( 16 dalyvių)  pateko į didįjį finalą,  pralaimėtojai toliau tęsė kovas paguodos turnyre. Aišku, be staigmenų neapsieinama. Martynas Nasvytis, paeiliui laimėjęs tris partijas, prasiveržė į pusfinalį. Ketvirtfinalyje jis nugalėjo Dionizą Liatuką. Pusfinalyje Martynui kelią pastojo būsimasis čempionas Artūras Raicevičius, laimėjęs partiją rezultatu 2:0 (6:3, 6:1). Kovoje dėl trečiosios vietos M. Nasvytis kovojo su Rimu Ubartu. Pastarasis pakeliui į pusfinalį nugalėjo Saulių Stankevičių, kuris į kortą sugrįžo po ilgesnės pertraukos – 2:0 (6:3, 6:3). Ketvirtfinalyje R. Ubartas nugalėjo A. Dikšą – 2:0 (6:3,6:1), bet pusfinalyje turėjo pripažinti M. Mirausko pranašumą – 0:2 (3:6, 2:6). Pusfinalius pralaimėję R. Ubartas ir M. Nasvytis varžėsi dėl trečiosios vietos. Jų partija buvo įtempta ir įdomi. Rimas, pasak V. Bučiaus, atakuojantis žaidėjas, Martynas – kombinuoto žaidimo stiliaus atstovas. Sunkia pergale džiaugėsi R. Ubartas – 2:0 (7:6,7:5). Martynas liko ketvirtas. Gerai žaidė ir Laurynas Jaruškevičius. Jis aštuntfinalyje įveikė pajėgų veteraną Stasį Šveikauską – 2:0 (6:3,6:2). Pastarasis vėliau laimėjo pagrindinį paguodos prizą. S. Šveikauskas lemiamoje dvikovoje nugalėjo atkakliąją Gitaną Mėgelaitienę – 2:0 (6:1,6:1). Stasys užėmė 9 vietą, turnyro organizatorė Gitana – 10-ą. Kaip sekėsi kitoms damoms? Onutė Sūdžiuvienė pirmajame rate pralaimėjo būsimam penktosios vietos laimėtojui Tomui Štakui  ir galutinėje įskaitoje liko 25-a. Renata Steponkienė pirmajame rate nugalėjo Vilių Čičirką – 2:0 (6:4,6:1), bet aštuntfinalyje „krito” nuo būsimo čempiono A. Raicevičiaus rankos – 0:2(1:6,1:6). Galutinė R. Steponkienės vieta – 14-a. S. Stankevičius užėmė 13-ą vietą. Mažojo paguodos prizo savininku tapo Rytis Daukšas, įveikęs Kęstutį Mamkaitį –.2:0 (6:1,6:4). Rytis užėmė 17-ą vietą.

Pagal ankstesnį scenarijų

Finalinė turnyro dalis – ankstesnio turnyro „Sveika vasara“ pasikartojimas: dėl pirmosios vietos vėl susikirto M. Mirausko ir A. Raicevičiaus keliai. 44-erių A. Raicevičius antrą kartą įveikė ketveriais metais jaunesnį M. Mirauską – 2:1 (6:2,4:6,10:5). Varžovai pademonstravo daugialypį žaidimą: ataką ir gynybą, stiprius ir gudrius padavimus, kombinacijas, po kurių belikdavo „užmušti” patogiai po kirčiu atskridusį kamuoliuką. 8-ojo „Pamario” turnyro čempiono vardą pelnė A. Raicevičius. Turnyro nugalėtojas prie savo reitingo prisidūrė 250 taškų, antros vietos laimėtojas M. Mirauskas – 180.  Prizus didžiojo finalo prizininkams ir paguodos turnyrų laimėtojams įsteigė Marius Mėgelaitis.

keista2017-08-23
kur Dainius Valauskas,kodel nazaide,butu realiai turnyro nugaletojas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Kiek suplanavę išleisti vaiko pasiruošimui į mokyklą?