Kaip teisingai pasirūpinti žarnyno veikla?
„Apie užterštą organizmą gali pranešti tokie simptomai, kaip pabrinkęs ir pučiantis pilvas, odos bėrimai, prasta nuotaika, atminties sutrikimai, galvos skausmas. Jei gersite medikamentus ir tepsite [gydomuosius] tepalus šiems nemaloniems padariniams įveikti, bet neieškosite jų priežasties, nualinsite organizmą“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako gydytojas Alvydas Unikauskas. Jis pasakojo, kaip teisingai rūpintis žarnyno veikla ir pasiūlė 5 žingsnių detoksikacijos planą.
„Ar jums būdingi šie požymiai: antsvoris, nuovargis, prasta nuotaika, galvos ir sąnarių skausmai, celiulitas, probleminė oda, stiprus PMS, sutrikusi atmintis? Kuo daugiau „taip“ atsakėte, tuo didesnė tikimybė, kad jūsų organizme kaupiasi toksinai. Jei žarnynas veikia prastai, toksinai gali pasklisti po visą organizmą“, – perspėja gydytojas A. Unikauskas.
Jo teigimu, žarnynas padeda organizmui valytis, todėl labai svarbu tai, ką valgome. Jei žmogus lieknas, o pilvas išsipūtęs, tai gali reikšti, kad žarnynas yra perpildytas, o gerosios žarnyno bakterijos pralaimėjo kovą prieš blogąsias. Jeigu maistas žarnyne užsistovi per ilgai, organizme pradeda vyrauti blogosios bakterijos.
Dar vienas organizmą valantis organas – kepenys. Svarbiausia jų funkcija – valyti kraują. Jei žarnynas perkrautas toksinų, kepenims tenka atlikti daugiau darbo.
„Blogai išvalyto kraujo simptomai: galvos skausmas, bendras silpnumas, atminties problemos, nuotaikų kaita. Jei kepenims sunku susidoroti su darbu, padidėja cholesterolio kiekis kraujyje“, – sako A. Unikauskas.
Organizmą taip pat valo inkstai, tačiau dėl pernelyg didelio toksinų kiekio ir jų darbas gali strigti. Jei taip nutinka, gali padidėti kraujo spaudimas, kurį inkstai intensyviai reguliuoja, arba atsirasti inkstų ligos. A. Unikausko teigimu, jeigu inkstams ir kepenims tenka per daug darbo, organizmas pradeda „valytis“ per odą, ji tampa probleminė.
Laidoje „Klauskite daktaro“ gydytojas A. Unikauskas pasiūlė 5 žingsnių detoksikacijos planą. Jį pradėti patarė nuo specialaus detoksikuojančio vandens. Į geriamą vandenį reikia įdėti citrinos, mėtų, šviežio agurko ir imbiero.
„Mėta nuramina žarnyną, pagerina virškinimą ir turi priešuždegiminių savybių, imbieras nuo seno žinomas kaip priešuždegiminė ir virškinimą gerinanti priemonė“, – sako A. Unikauskas.
Antra detoksikacijos plano dalis – linų sėmenys, kurių arbatinį šaukštelį rekomenduojama įtraukti į kasdienį racioną.
„Trečias žingsnis – į racioną įtraukite žalių daržovių, o dar naudingiau – lapinių daržovių. Jose yra antioksidantų, probiotikų. Tai gera terpė gyventi gerosioms [žarnyno] bakterijoms“, – sako A. Unikauskas.
Gerai žarnyno veiklai naudingos gali būti Biyoma BIO chlorella tabletės