Violeta ir Vilius Tarasovai: „Reikia išdrįsti kalbėti apie savo rūpesčius“

2017-09-22

Rugsėjo 10 d. prie Kultūros ir pramogų centro būriavosi šilutiškių šeimos, šmėžavo žinomų Lietuvos garsenybių veidai, skambėjo dainos ir vyko intriguojantys pokalbiai. Čia vyko edukacinė-pramoginė šventė „Prašyti pagalbos – ne gėda!“. Per Lietuvą visą rugsėjo mėnesį keliaujantis renginių ciklas šįkart sustojo pamaryje, kur specialistai su žinomais žmonėmis pasakojo apie naują kompleksinių paslaugų kiekvienai šeimai naudą ir galimybes.

Šilutės gatvėse – neabejinga visuomenė

Visos šeimos anksčiau ar vėliau susiduria su įvairiomis problemomis – nuo jaunosios kartos auginimo klausimų iki vaikų priežiūros tam tikromis valandomis poreikio, nuo netikėtos ligos iki skausmingų skyrybų. Kai kurių iš jų pati šeima tiesiog neturi jėgų, kantrybės, vienybės ar žinių išspręsti savarankiškai, tuomet tikrai verta ieškoti pagalbos. Renginys „Prašyti pagalbos – ne gėda!“ Šilutėje prasidėjo socialiniu eksperimentu. Miesto gatvėmis renginio dieną vaikščiojo kelios eksperimento grupės. Jos aiškinosi aplinkinių reakciją į brutalų elgesį su vaiku ar moterimi viešoje vietoje. Šio eksperimento vaizdo įrašas buvo parodytas šventės dalyviams, taip siekiant atkreipti dėmesį, kad visuomenė dar ne visada tinkamai reaguoja į smurtą, ne visada suskumbama padėti tiems, kuriems tos pagalbos tikrai reikia, o dažniau pasirenkama „abejingumo kaukė“. Vis dėlto, Šilutėje buvo žmonių, kurie į suvaidintą incidentą drąsiai įsikišo. Jiems renginio vedėjas skyrė nuoširdžią padėką, o žiūrovai – aplodismentus.

Žiūrovų dėmesio sulaukė ir specialiai šiai šventei nufilmuotas reportažas – interviu su Vitalijumi Cololo. Iš pirmo žvilgsnio humoristiniame vaizdelyje žinomas komikas svarstė apie rimtus visuomenės sopulius – abejingumą ir iš jo išplaukiančias pasekmes, priversdamas šilutiškius ne tik nusijuokti, bet ir susimąstyti.

Meilėj ir kare  laimi vieningi

Specialiai į šį renginį atvykusi žinoma muzikos pasaulio pora Violeta ir Vilius Tarasovai buvo itin šiltai sutikta garsiais šilutiškių plojimais. Dainininkai nuo scenos dalinosi mintimis apie savo šeimos kasdienius iššūkius, tarpusavio santykius ir įgytą patirtį.

Santuokos dešimtmetį minintys Tarasovai džiaugėsi darna namuose, tačiau pripažino, kad, norint užbėgti už akių kai kurioms šeimos krizėms, būtina tam pasiruošti. Pavyzdžiui, nemenkas iššūkis kiekvienai šeimai yra vaikų ugdymas. Būti tėvais irgi reikia mokytis. Violeta pasakojo, jog, augindama savo vyresniąją dukrą Elingą,  kreipėsi į profesionalius konsultantus. Specialistės patarimai apie itin aktyvių vaikų ugdymą padėjo geriau suprasti tuomet dar darželinukės dukros poreikius ir rasti tinkamiausią elgesio modelį. Galbūt šis ankstyvas mamos žingsnis lėmė, kad šiandien jau suaugusi Elinga puikiai sutaria su tėvais. „Jei žmonės nesusitvarko su sudėtingesnėms situacijomis, auklėdami vaikus, kreiptis pagalbos yra būtina“, – tikino Violeta. Jai antrino ir Vilius. Pasak jo, pagalbos ypač svarbu išdrįsti ieškoti tiems, kurie yra uždaresnio būdo ir kuriems sunku kalbėti apie savo rūpesčius.

Prieš atsisveikindami Violeta ir Vilius renginio žiūrovams padovanojo bendrą dainą, kurios mintis – būtinybė poroms kalbėtis, nebėgti nuo atsakomybės, pasikeitusių santykių, o likti kartu ir spręsti problemas, kokios jos bebūtų. „Lengviausia viską baigti, lyg niekur nieko apsisukti ir išeiti, bet meilėj ir kare vieningi laimi“, – dainos žodžiais į susirinkusiųjų širdis beldėsi Violeta ir Vilius.

Mažieji šventės žiūrovai taip pat neliko pamiršti. Vaikams buvo parodytas įtraukiantis vaidinimas „Mušeikos istorija“ ir jie patys galėjo nulemti vienokią ar kitokią spektaklio baigtį .Taip pat buvo pristatyta originali teatralizuota aprangos kolekcija. Ja buvo siekiama atkreipti dėmesį į tai, kad mes pernelyg dažnai linkę spręsti apie žmogų pagal jo drabužį, nors kartais išorinis blizgesys gali slėpti dideles vidines ar šeimos problemas.

Konsultavo gausus specialistų būrys

Renginyje buvo pristatomos šiuo metu Šilutės šeimoms jau teikiamos nemokamos kompleksinės paslaugos – psichosocialinė pagalba, šeimos įgūdžių ugdymas ir sociokultūrinės paslaugos, pozityvios tėvystės mokymai ir kita. Šventės metu prie ilgo konsultantų stalo nuolat rinkosi susidomėję šilutiškiai. Visus besidominčiuosius nuoširdžiai priėmė Vainuto, Juknaičių, Šilutės, Žemaičių Naumiesčio, Saugų seniūnijų, projekto „Bendruomeniniai šeimos namai“, Šilutės rajono Švietimo skyriaus, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos, Šilutės „Pamario“ pagrindinės mokyklos, Šilutės rajono Švietimo pagalbos tarnybos, Šilutės rajono vaiko teisių apsaugos skyriaus, Socialinės paramos skyriaus Socialinių paslaugų poskyrio specialistai. Renginio dalyviams buvo dalijamos dovanos – kiekvienas apsilankęs gavo stilingą apyrankę ir spalvą keičiantį puodelį su kontaktais, kuriais galima kreiptis susidomėjus kompleksinėmis paslaugomis šeimai. Visi šilutiškiai apie konkrečias kompleksines paslaugas Šilutėje gali teirautis telefonu (8 441)  79 266.

Paslaugos bus prieinamos visiems

Edukacinių-pramoginių renginių ciklas „Prašyti pagalbos – ne gėda!“ per rugsėjį aplankys net 10 Lietuvos miestų. Tiek Šilutėje, tiek kituose miestuose šie renginiai skirti pristatyti nemokamas kompleksines paslaugas kiekvienai šeimai jų gyvenamoje savivaldybėje.

„Pagrindinė mūsų idėja ir noras – kad kiekviena šeima galėtų gauti jai reikiamą pagalbą. Šeima yra nuolatinis, sudėtingas ir atsakingas darbas, o šiame darbe niekas neturi būti paliktas vienas. Kiekviena Lietuvos šeima susiduria su kasdienybės iššūkiais, nė viena jų neapsaugota nuo traumuojančių netekčių, šeimos gyvenimo ritmą keičiančių ligų, skaudžių skyrybų, sunkumų, randant kelią į vaikų širdis, ugdant juos dorais, atsakingais žmonėmis. Kiekviena šeima gali ir turi prašyti pagalbos vos prireikus – tai ne gėda, o sąmoningos ir brandžios visuomenės bruožas. Todėl ir kviečiame šeimas: ateikite, sužinokite, o prireikus – kreipkitės“, – apie projekto svarbą ir misiją sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Paslaugos teikiamos savivaldybėms kartu su partneriais įgyvendinant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotą priemonę „Kompleksinės paslaugos šeimai“. Svarbu tai, kad, įgyvendinant projektus, bus sudaromos tinkamos galimybės pasiekti šeimas ir atokiose kaimiškose vietovėse bei teikti joms reikalingas paslaugas. Planuojama, kad šiemet kompleksinės paslaugos šeimai bus teikiamos daugumoje Lietuvos savivaldybių.

Projektai, įgyvendinami pagal priemonę „Kompleksinės paslaugos šeimai“, finansuojami Europos socialinio fondo lėšomis.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

kol neįsikiša žurnalistai 2017-09-22
o kiek yra apleistų ir su rūpesčiais o katras iš valdžios juos išklauso nė vienas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Taip2017-09-22
O jus sau nebaisus kas jus toks kad sitaip zmones vertinat Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2017-09-22
kokia ji man baisi,nieko asmenisko ir jis baisus Komentaras patinka Komentaras nepatinka