Jonavoje šilutiškiams ne viskas sekėsi gerai

2017-10-01, Pamario krepšininkės, iškovojusios Lietuvos seniūnijų sporto žaidynėse II vietos taurę, diplomą ir medalius. Iš kairės: I. Viliūnienė, A. Sakalienė, J. Tamošaitienė, V. Vaitkutė ir krepšinio turnyro vedėja.

Šalies seniūnijų sporto žaidynių finale Jonavoje kovojo komandos, atstovavusios 55 savivaldybes, daugiau nei 1100 sporto mėgėjų. Mūsų rajono garbę gynė šaškininkai, stalo tenisininkai, tinklininkės ir krepšininkės. Geriausiai pasirodė pastarosios: sidabro medalius laimėjo Inga Viliūnienė, Viktorija Vaitkutė, Jurgita Tamošaitienė ir Agnė Sakalienė.

Trečiasis, finalinis seniūnijų sporto žaidynių etapas surengtas Jonavos sporto bazėse rugsėjo 16 dieną. Šilutiškiai vyko organizuotai. Aišku, tikėtasi daugiau prizinių vietų, bet ne visos mūsų komandos buvo stipriausios sudėties. Kitas dalykas – netrūko pajėgių varžovų. Nors žaidynių tikslas išjudinti kaimo sportą, tačiau finalinėse varžybose kai kurių sporto šakų komandas sudarė vos ne rajonų rinktinės. Žaidynių nuostatų, deja, neretai nepaisoma.

Šaškių komandos žaidė šveicariška sistema (7 ratai ). Šilutės seniūnijos rinktinė (B. Bagočius, V. Deniušas, I. Grauslienė) tenkinosi 9-ąja vieta. Pirmojoje lentoje žaidusiam B. Bagočiui teko kovoti ir su sporto meistrais. Jis savo pasirodymu gali būti patenkintas – tarp pirmosios lentos šaškininkų užėmė trečiąją vietą. B. Bagočiaus nuomone, buvo galimybių ir laiko šaškių komandoms žaisti 9 ratus, bet organizatoriai pasirinko trumpesnį variantą.

Šilutės seniūnijos stalo teniso komanda (J. Piekautas, Z. Šikšnius, G. Mikalauskienė) prasiveržė į finalą (16 komandų), tačiau toliau buvo žaidžiama vieno minuso sistema. Šilutiškiai pralaimėjo varžovams iš Elektrėnų rezultatu 1:3 ir savo pasirodymą baigė, pasidalindami su kitomis aštuoniomis pralaimėjusiomis komandomis 9-16 vietas. Sėkmingiau rungtyniavusios tinklininkės (D. Černeckytė, R. Kutkaitė, D. Skiudulaitė) užėmė 7-ąją vietą.

II vietos medalius Šilutei pelnė krepšininkės I. Viliūnienė, V. Vaitkutė, J. Tamošaitienė ir A. Sakalienė. Gal būtų ir daugiau įstengusios padaryti, bet komandai  negalėjo padėti trenerė L. Stančiauskienė. Turnyre dalyvavo 17 komandų. Pamariškės žaidė 6 rungtynes po 8 minutes ir iškovojo 4 pergales. Finale dėl aukso medalių jos žaidė su Gargždų krepšininkėmis (Klaipėdos raj.). Pergalę šventė gargždiškės. Šilutiškės pasipuošė sidabro medaliais.

Tarp rajonų komandų bendroje įskaitoje pirmąją vietą laimėjo Klaipėdos rajono savivaldybės sportininkai, aplenkę Jonavos ( II vieta) ir Utenos (III vieta) sportininkus. Miestų grupės nugalėtojais tapo Alytaus atstovai, antri – klaipėdiečiai, treti – panevėžiečiai.