Jaunasis talentas, išsiskleidęs Šilutėje
Net sunku patikėti, kad ši jauna, kukli mergaitė per pirmąjį 10–ies metų jubiliejų galėtų pakviesti žiūrovus ir klausytojus į savo muzikinį rečitalį. O ji tai padarė.
Susipažinkite – Meda Siliūtė
Taip, jai dar tik dešimt metų, o jau nuo šešerių mokosi Šilutės meno mokyklos Muzikos skyriuje, fortepiono klasėje pas mokytoją-metodininkę Liudmilą Sandrą Tunaitienę. Muzikos pedagogė greitai pastebėjo Medos troškimą išmokti skambinti pianinu, jos darbštumą, motyvaciją, atkaklumą. Šie charakterio bruožai netrukus davė rezultatus. Per ketverius metus jaunoji atlikėja dalyvavo net devyniuose tarptautiniuose ir trijuose respublikiniuose pianistų konkursuose bei festivaliuose ir iš visų, pradedant 2015 m. Marijampolėje vykusiu tarptautiniu jaunųjų pianistų konkursu „Konsonansas – Disonansas“, kuriame Medai buvo įteiktas tik jauniausio atlikėjo spec. prizas, be diplomanto ar laureato diplomų namo nėra grįžusi. O šių metų tarptautiniame M. K. Čiurlionio konkurse ji varžėsi su gerokai vyresniais, aukštųjų mokyklų studentais ir užėmė III vietą. M. Siliūtės grojimu buvo sužavėti ne tik organizatoriai, bet ir svečiai iš užsienio pakvietę tobulinti savo meistriškumą bei koncertuoti svečiose šalyse.
Be tiesioginių užsiėmimų Šilutės meno mokykloje M. Siliūtė yra dalyvavusi seminaruose ir meistriškumo pamokose, kurias vedė garsūs pedagogai ir atlikėjai: Vytauto Didžiojo u-to Muzikos akademijos fortepiono katedros vedėjas, pianistas Donaldas Račys, LMTA katedros asistentas, tarptautinių konkursų laureatas, pianistas Aidas Puodžiukas, profesorius iš Rusijos Vladimiras Slobodianas, Lietuvos konservatorijų ir meno mokyklų mokytojai-ekspertai. Jaunoji pianistė dalyvauja ir koncertinėje veikloje. Šilutiškiai jau pažįsta jaunąją atlikėją, nes ji mielai koncertuoja vaikų darželiuose, ligoninėje, bažnyčioje, muziejuje...
Nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos ritmų
Jaunosios jubiliatės rečitalis vyko dar kuklioje meno mokyklos fortepiono klasėje, į kurią vos sutilpo Medos artimieji, klasiokai, pažįstami arba, kaip sakė prieš koncertą jos mokytoja Liuda –„visa palaikymo komanda“. Ji ir buvo renginio vedėja, pristačiusi ir supažindinusi su visa kūrinių gama nuo baroko, klasicizmo, impresionizmo iki šių dienų muzikinių kompozicijų. Tai nebuvo „lengvi“ kūrinėliai, o J. S. Bacho, V. A. Mocarto, K. Debiusi, J. Haidno klasikiniai kūriniai, skirti fortepionui ir reikalaujantys daug darbo, aukštos grojimo technikos. Juos visus pianistė atliko iš atminties. Antrojoje koncerto dalyje Medai talkino mokytoja L. S. Tunaitienė, skambindama kitu fortepionu, o su Kornelija Tunaityte pagrojo du nuotaikingus kūrinius keturiomis rankomis su vienu instrumentu.
Po koncerto jubiliatei buvo pasakyta daug gražių žodžių ir palinkėjimų, netrūko gėlių ir dovanėlių, žinoma, buvo ir gimtadienio tortas bei kitos vaišės.
Straipsnio komentarai
Taip pat ir mokytojai L.Tunaitienei kuo nuosirdziausi sveikinimai ir padeka .