Pergalę teko tarsi replėmis traukti

2017-10-17, Romualdas Danielius MAŽUTIS
S. Gvildžio nuotr.
Spalio 13 dieną NKL pirmenybėse „Šilutė“ (2 pergalės) žaidė 3-ojo turo rungtynes su KTU komanda. Mūsiškiams teko nemažai vargti, kol ketvirtajame kėlinuke prisivijo ryžtingai žaidusius kauniečius ir išplėšė pergalę – 85:76 (21:17, 18:31, 26:19, 20:9). Po šio turo „Šilutė“ turnyrinėje lentelėje pakilo į pirmąją vietą.

NKL pirmenybėse silpnų komandų nėra. KTU ekipa (vyr. treneris Vytautas Pliauga) žaidžia nestandartinį krepšinį. Kauniečiai – fiziškai stipri komanda, jos žaidimo dirigentas, atakuojantis gynėjas, 21-erių Martynas Zigmantavičius (Nr.4), pelnęs per rungtynes 22 taškus. KTU, nepaisant pirmųjų pralaimėjimų, dar save parodys. Maždaug tokią mintį po varžybų išsakė „Šilutės“ treneris Laimonas Eglinskas.

„Šilutės“ krepšininkus skatino Valdo būgnų dundėjimas ir fanų plojimai. Abi komandos žaidė greitai, abi turėjo lyderius. Tiesa, ne visiems sekėsi  sublizgėti. Pirmojo turo rungtynių su Mažeikių „Ereliais“ naudingiausias „Šilutės“ krepšininkas Justas Nausėdas (Nr.10) padarė 4 klaidas, o Jeffery Perkins (Nr.21) sužingsniavo, kai kontratakos metu vienas bėgo link KTU krepšio. Bet ir Justas, ir Jeffery lemiamomis akimirkomis patvirtino savo aukštus  standartus: pirmasis pelnė dvitaškį esant slidžiam rezultatui 78:76, o amerikietis  du kartus „įtvojo“ kamuolį iš viršaus (69:69, 74:69), taip įvarydamas baimės varžovams.

Apie pirmojo kėlinio vidurį rungtynių rezultatas buvo lygus – 12:12, 15:15. „Šilutę“ priekin išvedė amerikietis įžaidėjas Oetjen Brown (Nr.22), pelnęs 9 taškus – 21:17. Bet po pertraukėlės  tiksliau žaidė svečiai, radę spragų aikštelės šeimininkų gynyboje. Mūsiškiai neįstengė sustabdyti sumaniai žaidžiančio , itin techniško krepšininko M. Zigmantavičiaus. Pamariškiai  pralaimėjo kėlinuką rezultatu 18:31. Įpusėjus rungtynėms, KTU pirmavo  - 39:48.

Trečiajame kėlinuke „Šilutė“ sušvelnino skirtumą – 65:67. Aktyvus spaudimas pareikalavo fizinių jėgų. Pailso ir kauniečiai. Ketvirtojo kėlinuko pradžioje Evaldas Džiaugys (Nr.12) baudų metimais išlygino rezultatą – 67:67. Svečiai paskutinį kartą išsiveržė priekin po Igno Daukšio (Nr. 77) dvitaškio – 67:69. Mūsiškiai atsakė J. Perkins dėjimais iš viršaus ir O. Brown metimais – 74:69. KTU nepasidavė, likus žaisti apie pusantros minutės, komandas teskyrė du taškai – 78:76. J. Nausėdos dvitaškis ir snaiperio Tauranto Tamošiūno (Nr.15) tritaškis sutvirtino „Šilutės“ poziciją – 83:76. Svečiai nebeįmetė, o „Šilutei“ dar du taškus baudų metimais pridėjo O. Brown – 85:76. Trečioji pergalė kilstelėjo „Šilutę“ iš trečiosios vietos į pirmąją. Krepšininkų taškų kraitis: O. Brown – 23, T. Tamošiūnas – 14, J. Perkins – 13, Modestas Žaunierūnas (Nr.7) – 10, J. Nausėdas – 9, E. Džiaugys – 8, A. Globys (Nr.11) ir Tomas Urbonas (Nr.13) – po 4. „Šilutė“ ir KTU techniniai žaidimo duomenys panašūs. Šilutiškiai šiek tiek taikliau metė į krepšį iš visų pozicijų, atkovojo 39 kamuolius, svečiai – 32, padarė 14 klaidų, kauniečiai – 15.

Spalio 14 dieną „Šilutė“ žaidė Joniškyje ir sutriuškino „Delikatesą“ – 74:97 (16:30, 17:27, 24:19, 17:21). Pamariškiai tritaškius metė 51 proc. taiklumu (15 pataikymų iš 29). T. Tamošiūnas pelnė 21 tšk., kapitonas, naudingiausias rungtynių žaidėjas M. Žaunierūnas – 19, E. Džiaugys – 15, A. Globys – 11, J. Nausėdas – 10, J. Perkins – 9, D. Brown – 8, A. Gaidys – 4. Po 4 turų „Šilutė“ liko vienintele komanda, nepatyrusia pralaimėjimo. Spalio 20 dieną „Šilutė“ žais Telšiuose, o kitą dieną Vydūno gimnazijos sporto salėje 16 valandą priims Jonavos sporto klubo ekipą.