Policija aiškinsis, ar medikai tinkamai atliko juknaitiškio gydymą
Liepos mėnesį publikavome straipsnį „Šilutės medikai šešiametei nepastebėjo pūliuojančios anginos, o juknaitiškės vyrą pasiuntė į kapus?“. Tuomet velionio žmona, nesulaikydama ašarų, pasakojo istoriją apie tai, kaip neteko brangaus žmogaus dėl to, kad medikai ne viską padarė, o, galbūt, ir nesistengė vykdyti Hipokrato priesaikos. Nors praėjo nemažai laiko, moteris vis dar tebesipiktina Šilutės ligoninės gydytojų darbu. Spalio 13 dieną ji kreipėsi į policiją.
Nieko nesitiki
„Niekada nepamiršiu, kaip praėjusių metų spalį mano vyras, grįžęs iš Šilutės ligoninės, dvi paras miegojo, paskui vaikščiojo svirduliuodamas. Prisimenu - aš nežinojau, ką daryti, nes jokių paaiškinimų ligoninėje niekas nepateikė. Tik žymiai vėliau tuos dokumentus gavau, o vyras darėsi vis silpnesnis. Pasakė, kad echoskopijos reikės laukti visą savaitę, kol gydytojas Kastytis Giedrikas grįš į darbą – tai juk galėjo dėl to nusiųsti į Klaipėdą. Spalio 16-osios naktį, po trečios valandos, iškviečiau greitąją - tai medikė pasakė, kad, jeigu mes vežtume tokius ligonius, pilna ligoninė jų būtų. Suleido vaistų, vyrui buvo 39,5 temperatūra. Pasidomėjau, kas gi jam galėtų būti, nes pradėjo kliedėti, vos ne sienomis laipioti. Atsakė, kad senam žmogui tokia temperatūra ir turi būti. Suleido vaistų ir išvažiavo. Ryte jis vaikščioti beveik nebegalėjo. Kadangi vėl pradėjo kliedėti, iškviečiau greitąją. Tai buvo maždaug apie dešimtą valandą. Išvežė į ligoninę, o ten atėjo gydytoja Margarita Karbauskienė. Aš jai prasitariau, kad skambinau į Klaipėdą ir ten pasakė, kad jam gali būti meningitas. Ir kad ji supyko ant manęs: „Jeigu ten skambinai, tai ir vežk į Klaipėdą“. Paprašiau, kad duotų siuntimą. Kažką susinervinusi pradėjo braukyti dokumentuose. Tai tada aš jai pasiūliau 50 eurų ir išgirdau, kad parašys tą siuntimą. Klaipėdos ligoninėje pasakė, kad Šilutėje buvo uždelstas gydymas. Tai kodėl jį išleido iš Šilutės ligoninės?“, - „Šilokarčemai“ pasakojo juknaitiškė. Moteris dabar nori tik vieno – viską išsiaiškinti iki galo. Iš Šilutės ligoninės ji nieko nesitiki, nori, kad jos skaudi istorija būtų pamoka ateičiai – kad žmonės dėl medikų aplaidumo nekentėtų.
Išsireikalavo ligos istorijų kopijas
Pirmiausia Elena Černauskienė išsireikalavo iš Šilutės ligoninės ir Klaipėdos respublikinės ligoninės amžinatilsio vyro ligos istorijų kopijas. Įsigilinusi į jas nustebo - kaip galėjo išleisti iš ligoninės jos vyrą, užkrėstą virusu, kuris pastebėtas tik vėl jam patekus į gydymo įstaigą. Šilutės ligoninės išduotoje S. J. Černauskio ligos istorijoje rašoma, kad gydymo metu stacionare ligonis nežymiai karščiavo, atsirado pravedamųjų karkalų, alsavimas pašiurkštėjo. Angininio pobūdžio skausmai krūtinėje išnyko - tai ūmaus bronchito paseka. Baigus stacionarinį gydymą, rekomenduota vartoti tabletes, gerti fiziologines skysčių normas. Ligonis per 1-3 paras turėjo kreiptis į šeimos gydytoją, konsultuotis su kardiologu.
Klaipėdos respublikinė ligoninė taip pat išdavė gydymo stacionare istoriją ir joje teigiama, kad į šią gydymo įstaigą pateko Šilutės ligoninės siuntimu įtariant erkinį encefalitą. Būklė nepatenkinama. Stebėtas psichomotorinis sujaudinimas, sprando raumenų rigidiškumas. Širdies veikla - aritmiška, abipus plaučiuose - staziniai karkalai.
Infekcinės reanimacijos skyriuje gydytam ligoniui atlikus kraujo imunologinį tyrimą dėl erkinio encefalito paaiškėjo, kad ligonis šia liga nesirgo. Praėjusių metų spalio 31-ąją, 3 val. 35 min., konstatuota biologinė S. J. Černauskio mirtis.
Pateikė skundus
Dėl sutuoktinio mirties E. Černauskienė parašė skundą Šilutės ligoninės administracijai ir sulaukė atsakymo, kad buvo atliktas auditas - ištirtos visos aplinkybės dėl S. J. Černauskiui teiktų asmens sveikatos priežiūros paslaugų Šilutės ligoninėje. Nieko blogo čia neaptikta: „Pacientas į Šilutės ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyrių atvežtas greitosios medicinos pagalbos automobiliu 2016 m. spalio 5 d. dėl skausmo krūtinėje. Pacientą Priėmimo skyriuje priėmė ir apžiūrėjo vidaus ligų gydytoja, kuri surinko ligos anamnezę, įvertino sveikatos būklę ir stacionarizavo į Vidaus ligų skyrių gydymui ir ištyrimui“. „Apibendrinus vidaus medicininio audito rezultatus galima konstatuoti, kad Šilutės ligoninėje teiktos adekvačios sveikatos priežiūros paslaugos, atitinkančios susirgimo pobūdį. Pacientą gydžiusios gydytojos veiksmai vertinami kaip adekvatūs paciento būklei. Reiškiame nuoširdžiausią užuojautą paciento artimiesiems ir apgailestaujame dėl tokios ligos baigties”, - remdamasis audito išvadomis „Šilokarčemai“ prieš daugiau kaip pusmetį sakė gydymo įstaigos vadovas Darius Steponkus.
E. Černiauskienė jau kreipėsi į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministeriją, o spalio 13 dieną ir į policiją. Tauragės apskrities Vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Lina Banienė sakė, kad dėl S. J. Černauskio mirties bus vykdomas tyrimas dėl pareigų neatlikimo. Jei bus įrodyta, kad nebuvo suteikta pagalba, kaip turėjo būti padaryta, kaltininkas gali būti nubaustas darbo ar pareigų atėmimu, paskirta bauda, areštas ar laisvės atėmimas iki dviejų metų.