„Šilutės“ skrydį pirmieji nutraukė žemaičiai

2017-10-24, Romualdas Danielius MAŽUTIS

„Šilutė“  po 4 pergalių NKL pirmenybėse stryktelėjusi į lyderius, praėjusį savaitgalį buvo sustabdyta svečiuose „Telšių“, o namuose suklupo ir prieš „Jonavą“. Du pralaimėjimai paeiliui nukėlė „Šilutę“ iš pirmosios vietos į penktąją. Pamariškių fanams beliko sunkiai atsidusti. Bet dar tik čempionato pradžia, dar bus visko.

5-ojo turo rungtynės Telšiuose įvyko spalio 20 dieną. „Telšiai“ (treneris A. Vaškys) nugalėjo „Šilutę“ (treneris L. Eglinskas) užtikrintai – 100:66 (24:21, 24:8, 22:24, 30:13). Žemaičiams padėjo anksčiau gautos pamokos per draugiškas rungtynes su „Šilute“. Jie, matyt, padarė reikiamas išvadas ir savo aikštelėje stipriai papurtė „Šilutę“. „Telšių“ žaidėjai taikliau metė į krepšį iš visų pozicijų, atliko 16 rezultatyvių perdavimų, perėmė 10 kamuolių, padarė 11 klaidų. Tiesa, pamariškiai atkovojo 42 kamuolius, telšiečiai – 35, tačiau  „Šilutė“ pataikė tik 3 tritaškius iš 20 (15 proc. taiklumas), atliko 7 rezultatyvius perdavimus, perėmė 7 kamuolius, padarė 19 klaidų. Nors pirmasis kėlinukas vyko apylygiai, bet, įpusėjus rungtynėms, „Telšiai“ įgijo solidžią persvarą – 48:29. Aikštelės šeimininkai neleido svečiams atsitiesti ir iškovojo ketvirtąją pergalę.  „Šilutei“ taškus pelnė: O.Brown – 14, J. Nausėdas – 12, T. Tamošiūnas ir M. Žaunierūnas – po 9, J. Perkins – 8, A. Globys – 6, T. Urbonas – 4, E. Džiaugys, A. Gaidys – po 2. Šeimininkų gretose pasižymėjo O. Kaminskis ir M. Norkus – 21 ir 16 tšk.

„Šilutė“ – „Jonava“ – kietos grumtynės dėl kiekvienos aikštės pėdos

Pralaimėjimas Telšiuose „užvedė“ „Šilutę“  praėjusį šeštadienį namuose  žūtbūtinei kovai. Pamariškių startinis penketas (J. Nausėdas, E. Džiaugys, T. Tamošiūnas, J. Perkins, O. Brown) staigiu šturmu per pirmąsias 5 minutes šluote nušluojo „Jonavą” (treneris N. Zabarauskas) – 15:2. Po du tritaškius švystelėjo T. Tamošiūnas ir J. Perkins, vieną – vėliau įėjęs aikštelėn ekipos kapitonas M. Žaunierūnas. Kieta mūsiškių gynyba kaustė svečių veiksmus. Į Vydūno gimnazijos sporto salę gausiai susirinkę žiūrovai, regis, įtikėjo lengva mūsiškių pergale. Deja, taip neįvyko. Svečiai, palengva apsipratę su „Šilutės“ žaidimo stiliumi, ėmė švelninti rezultatą – 15:5, 15:7, 15:10, 15:13. Vis tik „Šilutė“ laimėjo pirmosios dešimtminutės atkarpą – 24:19.

Antrasis kėlinukas – įtemptas, kontaktinis krepšinis, kai varžovai ginėsi ties pražangos riba. Rungtynių teisėjų brigadai darbo buvo į valias. „Šilutė“ pralaimėjo kėlinuką rezultatu 13:23 ir prieš didžiąją pertrauką jau pirmavo svečiai - 37:42. Po trečiojo kėlinuko pamariškiai susigrąžino vieno taško persvarą - 57:56 (20:14).

Ketvirtasis kėlinukas – viskas iš naujo! M. Žaunierūno taiklus tritaškis ir dvitaškis, E. Džiaugio, J. Nausėdo dvitaškiai, T. Tamošiūno tritaškis leido kukliai pirmauti „Šilutei“ - 68:67. Bet jonaviečiai neatsiliko, dėka M. Pacevičiaus (Nr.9) gero žaidimo išsiveržė į priekį – 70:72. Likus žaisti dvi minutes, „Šilutė“ atsiliko – 72:78. J. Nausėdas realizavo baudų metimus, bet svečiai atsakė tritaškiu - 74:81. Per paskutinę žaidimo minutę „Šilutė“ užsidirbo nesportinę pražangą. Svečiai iš keturių baudų metimų pataikė vieną - 74:82. Per likusias 29 sekundes komandos apsikeitė greitais dvitaškiais metimais ir M. Žaunierūno tritaškiu - 79:88. Nors „Jonavos“ krepšininkai suklydo net 25 kartus, pergalę išsivežė jie.  Svečių gretose 17 taškų pelnė M. Pacevičius (Nr.9), 15 tšk. - juodaodis legionierius N. Anyaorah (Nr.8), 13 tšk. - M. Dieninis (Nr. 7). „Šilutei“ taškus rinko: M. Žaunierūnas - 21, T. Tamošiūnas - 15 (pelnė verslininko S. Kazlausko prizą), J. Nausėdas (8 atkovoti kamuoliai) - 12, J. Perkins ( pasižymėjo efektingais kamuolio dėjimais iš viršaus) - 11, E. Džiaugys - 8, T. Urbonas, O. Brown - po 5, A. Gaidys - 2.

Po šešių turų „Šilutė“ nukrito į šeštąją vietą. Pirmauja Šakių „Vytis“ – 5 pergalės, 1 pralaimėjimas. Tokie pat Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ rodikliai, su kuria „Šilutė“ spalio 27 dieną žais svečiuose. O spalio 28 dieną „Šilutė“ žais namuose su Klaipėdos „Neptūnu-Akvaserviu“.