Šiukšlės kainuoja, net jeigu jų nėra
Darbo grupė aptarinėjo buitinių atliekų tvarkymo klausimus. Posėdžio metu netrūko chaoso – buvo šokinėjama nuo vieno klausimo prie kito, nors jų tebuvo tik keturi. Netrūko ir barnių, o, iš šalies žiūrint, kompetentingi vyrai atrodė lyg vaikai, besipešantys smėlio dėžėje.
Spręstinų klausimų nedaug
Darbo grupę sudaro Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai Tomas Budrikis, Vladas Kainovatis bei Raimundas Ambrozaitis. Tiesa, pastarasis tądien susirinkime nedalyvavo. Grupėje yra ir keli savivaldybės administracijos atstovai - Artūras Losius, Pranas Sirtautas bei du visuomenininkai – Edvardas Jurjonas bei Stasys Blinkevičius. Tądien į darbotvarkę buvo įtraukti trys klausimai: „Dėl informacijos apie buitinių atliekų išvežimo konkurso eigos“, „Dėl 2018 metų planuojamų atliekų vežimo įkainių nustatymo“ ir „Dėl darbo grupės narių pasiūlymų“. S. Blinkevičius pasiūlė darbotvarkę papildyti klausimu „Dėl darbo grupės veiklos nuostatų ir darbo plano sudarymo“, nes iki šiol jie dirbo to neturėdami. Taigi, atsirado ir ketvirtas, tačiau eiliškumo nebuvo paisoma - vieną klausimą svarstant, buvo šokinėjama prie kito, o prisiminus, kad ne apie tai turi būti kalbama, vėl sugrįžtama prie to, apie kurį turėtų būti kalbama. Tiesa, „Dėl darbo grupės veiklos nuostatų ir darbo plano sudarymo“ po posėdžio projektą parengė S. Blinkevičius. Nusiuntęs jį grupės vadovui T.Budrikiui, iki šiol jokio atsakymo negavo.
Vyks konkursas
Komunalinių atliekų šalinimu iki šio rūpinosi UAB „Ecoservice“ nors jos sutarties galiojimo terminas pasibaigęs. Todėl nebeliko tvarkytojo. Viešųjų paslaugų skyriaus vedėjas Remigijus Rimkus susirinkusius informavo, kad darbo grupės narių pasiūlymai yra įtraukti į būsimo viešojo konkurso sąlygas. Jis turi įvykti dar šiemet gruodžio 1-ąją.
Susirinkę vyrai puikiai supranta, kad gyventojus piktina buitinių atliekų tvarkymo rinkliava, kurios dydis skaičiuojamas pagal valdomą gyvenamąjį plotą. Neabejojama, kad reikia keisti atliekų surinkimo atsiskaitymo sistemą, pradėti mokėti už buitinių atliekų konkrečius kiekius. Todėl pasiūlyta Savivaldybės administracijai naująjį atliekų surinkimo operatorių įpareigoti sverti surenkamas atliekas. Darbo grupė mano, kad, jei bus atliekama atliekų kiekių analizė, bus galima keisti maršrutų dažnį, kadangi, pavyzdžiui, žiemą ne vieno gyventojo konteinerius tenka išvalyti, nors jie būna pustuščiai. Pakoregavus maršrutą, būtų patiriamos mažesnės išlaidos, sutaupomos lėšos. Todėl būtų galima mažinti ir rinkliavos dydį.
Turėtų labiau kontroliuoti
V. Kainovaitis ne kartą pabrėžė, kad nėra ūkiško tvarkymosi ir teigė, kad trūksta gyventojams informacijos apie tai, kokią naudą duoda rūšiavimas. Politikas mano, kad ir rajono savivaldybė, ir Šilutės seniūnija turėtų labiau kontroliuoti, kaip žmonės rūšiuoja savo atliekas. Tarybos narys pasiūlė, kad pašalpas gaunantys ir atidirbinėjantys šilutiškiai galėtų būti stebėtojais, kaip tai daroma ir jei reikia, net padėti surūšiuoti.
Pateikė ne vieną pasiūlymą
Ne vieną savo pastabą ir pasiūlymą tądien pateikė ir visuomenininkas S. Blinkevičius. Jis įsitikinęs, kad gyventojai, turintys uždaras valdas, turėtų mokėti už deklaruotą atliekų kiekį, kaip kad daro verslo įmonės. Jam pritariančių nebuvo, nes manoma, kad taip būtų įvedama sistema mokėti už išvežamų atliekų kiekius. O tai reikštų, kad vėl atsiranda galimybė žmonėms pradėti „taupyti“ – kad atliekų kiekių kuo mažiau vežtų į svetimus konteinerius arba jas išmestų bet kur.
S. Blinkevičius gyvena Naujakurių kvartalo Kurėno gatvėje. Šios gatvės gyventojai susivienijo ir trejus metus sąžiningai rūšiuoja komunalines atliekas. Todėl mišrių komunalinių atliekų kiekiai mažėja. Tačiau rinkliavos mokestis už mišrias komunalines atliekas didėja. Pagal Šilutės rajono Tarybos 2016 m. lapkričio dienos sprendimą patvirtintus „Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymo nuostatus“ bei „Šilutės rajono savivaldybės turėtojų atliekų kiekio deklaravimo tvarkos aprašą“ individualių namų valdose pastatyti 240 l tūrio talpos konteineriai, skirti mišrioms komunalinėms atliekoms, kurių nė trečdalio tūrio nėra užpildoma per dvi savaites, o mokėti tenka kaip už pilnus. „Tai mums nesuprantama ir nelogiška. Prašome sumažinti mišrių komunalinių atliekų konteinerių ištuštinimo skaičių nuo dviejų išvežamų kartų iki vieno karto per mėnesį. Nesant tokiai galimybei, pakeisti esamus 240 l tūrio konteinerius į mažesnio – 120 l“, - tokį prašymą pateikė S. Blinkevičius, Kurėno gatvės gyventojų pasirašytą Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui, administracijos direktoriui Sigitui Šepučiui, Tarybos komitetų pirmininkams – Tomui Budrikiui, Steponui Kazlauskui, Zigmantui Jauniui, Laimutei Uselienei, Šilutės seniūnui Raimondui Steponkui, Šilutės miesto Naujakurių kvartalo seniūnaičiui Stasiui Juškevičiui. Kokio gyventojai sulauks atsakymo, informuosime.
Straipsnio komentarai
Jei nemokat ar nenorit dirbti, uzleiskit kedes kitiems !