DNSB „Buvardija“ teisybės ketina ieškoti teisme
DNSB „Buvardija“ renovuotas namas stovi Šilutėje, H. Šojaus gatvėje. Džiugina dabartinis jo vaizdas ne tik pačius jo gyventojus, bet ir praeivius. Bet ne viskas čia taip gražu, kaip atrodo. Kamuoja namo gyventojus didelė bėda - į rūsį bėga vanduo ir „sodina" pamatus. Tokie nepatogumai atsirado tik dėl to, kad kažkas nepadarė darbų iki galo – daugiabutis priduotas, nors svarbūs darbai nebuvo padaryti.
Atsakymas netenkino
„Mūsų namui nuo jo pastatymo pradžios nepadaryti lietaus nuotekų vamzdžiai nuo stogo. Dėl to kreipėmės į UAB ,,Šilutės vandenys'' šių metų gegužės 3 dieną. Gavome atsakymą, bet jis mūsų netenkino. Parašė, kad mums patiems reikia atlikti kažin kieno neatliktus darbus. Žinome, kad atsakomybę turi prisiimti eksplotuojanti įmonė. Šiuo atveju tai yra UAB ,,Šilutės vandenys. Kreipėmės ir į Šilutės rajono savivaldybės administraciją. Bet ir ši neva mums nieko taip pat negali padėti '', - kalbėjo bendrijos pirmininkė Edita Šarkienė. Pasak jos, nesuvokiama, kaip buvo priduotas namas jei nebuvo atliktas svarbus darbas – nepasirūpinta lietvamzdžiais.
Pasak pašnekovės, vamzdžiai, kurie išlindę iš sienos, per kur ir nubėga nuo stogo vanduo, gadina ir gražaus namo vaizdą. Todėl kreipėsi į spaudą - tikisi, kad viešumas padės išspręsti problemą ir bus atlikti darbai, kurie jau seniai turėjo būti padaryti. „Tikimės , kad ledai pajudės, kol dar neatkeliavo žiema. Jei taip nenutiks, galvojame kreiptis į teismą. Esame įsitikinę - tikrai ne mums patiems reikia atlikti šiuos brangiai kainuojančius darbus“, - baigė pokalbį šilutiškė.
Turi pasirūpinti pati bendrija
UAB „Šilutės vandenys“ direktorius Alfredas Markvaldas teigė, kad lietaus nuotekų vamzdžiai nuo stogo – nėra jo vadovaujamos įmonės rūpestis. Pasak pašnekovo, tuo turi pasirūpinti pati bendrija. UAB „Šilutės vandenys“ rūpestis - prižiūrėti lauko lietaus nuotekų tinklus.
„Ko gero namo konstrukcija tokia, kad ten lietvamzdžių nereikėjo. Lietus sutekėdavo į latakus ant stogo ir per rūsį ištekėdavo. Nežinau. Aš taip samprotauju. Daugiabučiuose niekur lietvamzdžių nėra. Kodėl jie turi būti pas juos“, - baigė pokalbį A. Markvaldas. Kai buvo pastatytas daugiabutis, praėjo daug laiko. Garantinis laikas taip pat jau yra pasibaigęs.
Kreiptis garantiniu laikotarpiu išryškėjus statybos defektams
Šią situaciją pakomentavo Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Strategijos ir analizės skyriaus specialistė Agnietė Vilkišienė. Pasak jos, garantiniu laikotarpiu išryškėjus statybos defektams, pirmiausia reikėtų kreiptis sutartyje nurodytais kontaktais (paprastai į statytoją arba tiesiogiai į rangovą). Statybą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatyta, kad statytojas, per garantinį laiką nustatęs statinio statybos defektų, pakviečia rangovo įgaliotą atstovą ir surašo dvišalį aktą, kuriame nurodo išryškėjusius statybos defektus ir su rangovu suderina jų padarinių pašalinimo terminą. Jei rangovo įgaliotas atstovas neatvyksta arba atsisako pasirašyti dvišalį aktą, galioja statytojo surašytas vienašalis aktas. Tuo atveju, kai rangovas nepašalina statybos defektų akte nurodytu terminu, statytojas apie tai turėtų raštu informuoti VTPSI ir kreiptis į teismą dėl rangovo įpareigojimo pašalinti statybos defektus arba dėl statybos defektų šalinimo išlaidų išieškojimo iš rangovo, jei statytojas juos pašalino savo lėšomis.
Norint nustatyti atsiradusių defektų priežastis ir mąstą, yra galimybė išsikviesti nepriklausomą ekspertizės įmonę, kuri atliktų statinio (jo dalies) ekspertizę ir surašytų atitinkamą ekspertizės aktą. Duomenis apie visus Lietuvoje atestuotus ekspertizės rangovus galima rasti Statybos produkcijos sertifikavimo centro internetiniame puslapyje www.spsc.lt.