Kiek ilgųjų savaitgalių laukia 2015-aisiais?
2014-aisiais galėjome džiaugtis 9 laisvomis dienomis. Tiek pat laisvadienių atneš ir 2015-ieji. Kitąmet lietuviai taip pat galės pasimėgauti 5 ilgaisiais savaitgaliais, kurių vienas truks keturias dienas.
Penki ilgieji savaitgaliai
Nors 2015 m. dalis švenčių sutampa su nedarbo dienomis (pvz. Žolinė, Visų šventųjų diena), tačiau lietuviai galės džiaugtis 9 laisvomis dienomis.
Naujuosius metus (sausio 1 d.) sutiksime ketvirtadienį, o pirmasis ilgasis savaitgalis bus jau vasarį, nes Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną (vasario 16 d.) švęsime pirmadienį.
Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną (kovo 11 d.) švęsime trečiadienį, antrąją Velykų dieną (balandžio 6 d.) – pirmadienį.
Dar vienas ilgasis savaitgalis bus Tarptautinę darbo dieną (gegužės 1 d.), kuri bus penktadienį.
Mėgstantiems šokinėti per laužus šiemet tai padaryti bus kiek sudėtingiau, nes Jonines (birželio 24 d.) švęsime trečiadienį. Vis dėlto ilgasis vasaros savaitgalis bus per Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną (liepos 6 d.) – pirmadienį.
Per didžiąsias žiemos šventes vėl netrūks poilsio dienų, nes Kūčias ir pirmąją Kalėdų dieną (gruodžio 24 ir 25 d.) švęsime atitinkamai ketvirtadienį ir penktadienį.
Taigi kitąmet dėl švenčių tauta galės mėgautis 5 ilgaisiais savaitgaliais, kurių vienas (per Kūčias ir Kalėdas) truks 4 dienas.
Vieni kalba apie taupymą, kiti nori švęsti dažniau
Šiuo metu Darbo kodekse numatytos 15 dienų, kada įmonėse, įstaigose ir organizacijose nėra dirbama. Tiesa, ne visus Seimo narius tokia situacija Lietuvoje tenkina.
Anksčiau socdemas Eduardas Šablinskas Seimui ne kartą teikė įstatymo pataisas, kuriomis siūlė praplėsti nedarbo dienų sąrašą Lietuvoje, numatant, kad dirbti nereikėtų gruodžio 31 d.
Papildomo laisvadienio įteisinimo nori ir konservatorius Rytis Kupčinskas. Į šventinių dienų sąrašą jis siūlo įtraukti rugsėjo 8 d., tai yra numatyti, kad dirbti nereikėtų per Šilines.
Tuo metu kiti konservatoriai Antanas Matulas ir Dainius Kreivys mano, kad lietuviai švenčia per daug ir dėl to nukenčia valstybės biudžetas. Šie parlamentarai siūlo keisti Darbo kodeksą, numatant, kad iš laisvadienių sąrašo būtų išbrauktos Tarptautinė darbo diena (gegužės 1 d.) ir Joninės (birželio 24 d.). Nedarbo dienų skaičių sumažinti užsimoję konservatoriai pažymi, kad dėl vieno laisvadienio valstybės iždas apytiksliai praranda 100 mln. Lt.