Kodėl Lumpėnuose susiaurino kelią?
Susitikime iškelta daug kitų rūpesčių – dėl emigracijos tuštėjantys kaimai, nenašių žemių išmokos, mažos pieno supirkimo kainos, daugiabučių apšiltinimas.
Viduryje kelio šalia Lumpėnų išdygus ilgai „salai“, į kelią „nebetelpa“ stambiagabaritė technika. Tokią problemą iškėlė gyventojai susitikime su Pagėgiuose viešėjusiu Europos Parlamento nariu Broniu Rope. Mažų miestų ir kaimų interesus ginantis europarlamentaras mano, kad tokie kuriozai įvyksta todėl, jog centrinė valdžia, priimdama sprendimus, nepasitaria su vietos gyventojais, pavyzdžiui – ūkininkais.
Dabar viena kelio juosta yra vos 3,5 metro pločio. Kadangi traktoriaus gabaritai viršija 4 metrus, pravažiuoti tokiu keliu nepažeidžiant taisyklių pasidaro neįmanoma, o apvažiuoti irgi nėra kur, skundžiasi vietos gyventojai. „Tokių problemų yra ne tik Pagėgiuose. Čia pavyzdys, kaip būna, kai valdžios institucijos atitrūksta nuo gyvenimo, nepasitaria su žmonėmis apie jų poreikius. Juk ūkininkai jau nebe „belorusais“ važinėja. Valdžia turi perdaryti, ką netinkamai padarė“, – susitikime sakė europarlamentaras Bronis Ropė, kuris pats daug metų vadovavo nedidelei Ignalinos savivaldybei ir siekė, kad valdžios institucijos Vilniuje labiau įsiklausytų į vietos gyventojų nuomonę. Bronis Ropė paragino gyventojus aktyviai informuoti apie problemą Kelių direkciją ir Susisiekimo ministeriją. Tačiau, pasak pagėgiškių, atsakymas būna vienas: kelias pastatytas pagal galiojančius normatyvus.
Lietuvoje išrinktas Europos Parlamento narys paragino kreiptis ne tik telefonu, bet ir raštu. Pasisiūlė ir pats padėti: iš savo biuro Tauragėje nusiųsti raštą ir paraginti tarnautojus peržiūrėti normatyvus bei kelią praplėsti, kad gyventojams nereikėtų vargti, taip pat užkirsti kelią klaidoms ateityje.
Pinigų skirti, kur jų labiausiai trūksta
Susitikime iškelta daug kitų rūpesčių – dėl emigracijos tuštėjantys kaimai, nenašių žemių išmokos, mažos pieno supirkimo kainos, daugiabučių apšiltinimas. Svečias dalinosi patirtimi, kaip šias problemas spręsti, ragino ūkininkus aktyviau kooperuotis, kad pieno supirkėjai negalėtų diktuoti kainų, o daugiabučių gyventojus – drąsiau atnaujinti namus, nes tai apsimoka. „Pats dirbdamas Europos Parlamente visada balsuoju taip, kad kuo daugiau europinių pinigų ir galimybių tvarkyti savo gyvenimą gautų žmonės savivaldybėse. Neturi būti taip, kad valdininkai Vilniuje sprendžia, kam Pagėgiuose ar Šilutėje skirti pinigų, o kam neskirti. Tai turi spręsti vietos gyventojai. Kol kas kaime žmonių pajamos perpus mažesnės nei mieste. Po 2020 metų beveik visa šaliai priklausanti europinė parama atiteks jau ne Vilniaus kraštui, o likusiai Lietuvai. Turime visi pasistengti, kad savivalda tuos pinigus panaudotų žmonių labui“, – sakė Bronis Ropė.
Dėkojo B. Ropei už palaikymą
Susitikime dalyvavęs Pagėgių meras V. Komskis dėkojo Broniui Ropei, kaip Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovui, kad nauji valdantieji pakeitė ankstesnę politiką ir nusprendė palikti savivaldybėms jų „virš plano“ surinktus mokesčius. Tai skatina savivaldybes aktyviau dirbti, kurti darbo vietas, nes jos žino, kad jų uždirbti pinigai liks vietos reikmėms, o nebus atimti į valstybinį biudžetą. Nors valdančiąją partiją daug kritikuoja opozicija ir žurnalistai, dabartinė žmonių išrinkta dauguma jau padarė svarbių žingsnių, kad pagerintų gyvenimą atokiau nuo Vilniaus esančiose vietovėse. Neretai šie sprendimai nepatinka kai kuriems įtakingiems politikams, biurokratams ar lobistams Vilniuje, todėl „valstiečius ir žaliuosius“ dažnai nepelnytai puldinėja žiniasklaida, teigia europarlamentaras.