Saugų mokytojai tarptautiniame „Erasmus+“ projekte

2018-01-13, Projekto darbo grupės narė Rita Šleinytė

Saugų Jurgio Mikšo pagrindinėje mokykloje šį rudenį startavo tarptautinis „Erasmus+“ projektas –  „Jaunasis europietis – sąmoningas ir saugus pasaulio pilietis“. Projektas skirtas itin svarbioms ir aktualioms daugiakultūriškumo  ir saugumo problemoms. Pagrindinis projekto tikslas – pakeisti požiūrį į emigraciją, emigrantus, daugiakultūriškumą ir saugumą. Projekte dalyvauja Lenkijos, Graikijos, Turkijos, Portugalijos, Pietų Kipro ir Lietuvos mokyklos.

Gruodžio mėnesį vyko pirmasis projekto  partnerių susitikimas Lenkijos mieste Slupske. Atvykusias šalių delegacijas šiltai pasitiko ir savo mokyklą pristatė Slupsko pradinės mokyklos kolektyvas ir projekto kuratorius Jacek Bochenek. Vaikščiodami po mokyklą pastebėjome daug eksponuojamos mokinių surinktos  informacijos apie projekte dalyvaujančias šalis. Mokiniai domėjosi šalių kultūra, kulinariniu paveldu, žymiais žmonėmis, lankytinomis vietomis ...

Šalių atstovams teko dalyvauti pirmosios pagalbos teikimo ir evakuacijos pratybose,  stebėti mokinių spektaklį „Šiuolaikinė Raudonkepuraitė ir integruotą pamoką, kurioje buvo pristatomas Lenkijos Kašubų regiono etninis savitumas: simbolika, kalba, tautinio kostiumo raštų išskirtinumas, kulinarinis paveldas. Susirinkimų metu projekto koordinatoriai  supažindino su numatytomis projekto veiklomis, mokė, kaip dalintis ir viešinti projekto informaciją, kartu aptarėme tolimesnius projekto žingsnius, suplanavome susitikimų datas.

Visą savaitę ne tik daug dirbome, bet ir susipažinome su Slupsko miestu, jo istorija. Lankydamiesi merijoje, įsikūrusioje istorinėje miesto rotušėje, susitikome su švietimo skyriaus vedėja, domėjomės Lenkijos švietimo sistema, mokyklų gyvenimu, iškylančiomis problemomis. Kelionės į Szymbarką metu lankėmės Kašubų regiono muziejuje, kur pratęsėme pažintį su kašubų istorija, kultūra, jos tradicijomis ir papročiais. Atradome bendrų istorinių sąsajų lankydamiesi Sibiro tremtinių name, pamatėme, kokiomis sąlygomis žmonės gyveno ir dirbo, kokiais traukinių vagonais buvo tremiami į Sibirą. Teko patirti Antrojo pasaulinio karo atmosferą sėdint požeminiame bunkeryje  „bombardavimo“ metu.

Lankydamiesi neįgaliųjų mokymo centre turėjome galimybę pamatyti, kiek tolerancijos, supratingumo ir pagalbos iš aplinkinių reikia neįgaliam vaikui, kad jis išmoktų svarbiausių dalykų ir integruotųsi į visuomenę. Valstybė labai rūpinasi tokiais vaikais ir suteikia visas sąlygas, kad jie kuo geriau prisitaikytų ir išmoktų būtiniausių gyvenime dalykų. Savaitė Slupske pralėkė labai greitai. Projektas tik prasideda, tad mūsų laukia dar daug svarbių užduočių ir įdomių veiklų. Projekto veikla yra finansuojama iš Mokymosi visą gyvenimą programos, kurią Lietuvos Respublikoje administruoja Švietimo mainų ir paramos fondas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!