Artūrui Skardžiui inicijuojama apkalta
„Seimo opozicija pradėjo rinkti parašus dėl apkaltos Seimo nariui, ankstesnėje kadencijoje pamario kraštui atstovavusiam Artūrui Skardžiui. Įtariama, kad politikas šioje kadencijoje sulaužė priesaiką galimai protegavęs vėjo energetikos įmonę, kuri brangiai subnuomoja jo žemės sklypus“, - rašo portalas 15min.lt
Parašų rinkimą pradėjo liberalas Vitalijus Gailius, vadovaujantis Seimo Antikorupcijos komisijai, kuri atliko parlamentinį tyrimą dėl abejonių keliančios Artūro Skardžiaus veiklos ir finansinių ryšių su energetikos įmonėmis. 2017 metų gruodžio 5 dieną Seimas patvirtino šio tyrimo išvadas. Tada V.Gailius viešai sakė, kad imsis iniciatyvos pradėti apkaltos procesą.
Užtenka ketvirtadalio visų Seimo narių parašų, siekiant jį pradėti. Taigi opozicinėse liberalų ir konservatorių frakcijose yra daugiau nei pakankamai politikų apkaltos inicijavimui. Kiek parašų jau surinkta, pašnekovas nedetalizavo – esą šiuo metu dokumentas yra perduotas konservatorių frakcijai, o parlamentarų parašų skaičius dėl A. Skardžiaus apkaltos proceso jau yra „netoli reikiamo“. Pats A. Skardžius naujienų agentūrai BNS sakė apie apkaltą dar negirdėjęs
2017 metų pabaigoje vykęs Seimo Antikorupcijos komisijos parlamentinis tyrimas patvirtino visą 15min tyrimuose surinktą informaciją apie A. Skardžiaus finansinius ryšius su vėjo energetikos verslu ir abejonių keliančią veiklą. Dar kartą buvo įrodyta, kad A. Skardžius su žmona brangiai nuomoja Šilutės rajono Čiūtelių kaime esančius savo žemės sklypus, kuriuose dabar stovi Norvegijos fondo „Vardar Eurus“ vėjo jėgainės. Už žemės nuomą Skardžiai gauna 12–28 kartus didesnes sumas nei šalia esančių sklypų savininkai. Tas pats norvegų fondas siekia Lietuvoje statyti vėjo jėgaines Baltijos jūroje, o A. Skardžius Seime gynė poziciją, naudingą būtent jo žemės nuomininkams. Per parlamentinį tyrimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai konstatavo, kad A. Skardžiaus teikti pasiūlymai dėl Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo sudarė prielaidas pasipelnyti iš valstybės – siūlomos pataisos buvo naudingos 30 kW saulės elektrinių vystytojams, o tarp jų buvo ir paties A. Skardžiaus šeimos nariai bei giminės. Paaiškėjo ir tai, kad Skardžių šeimai priklausančią saulės energetikos įmonę Baltarusijoje „Investenergostroi“ kredituoja Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ kontroliuojamas bankas „Belgazprombank“.
Nepaisant surinktų duomenų ir kylančių rimtų abejonių dėl skaidrumo, Seimo Antikorupcijos komisija A. Skardžiaus veiklą apibūdino tik kaip „galimą interesų konfliktą“. A. Skardžius pasitraukė iš Seimo Ekonomikos komiteto ir Energetikos komisijos, bet jis buvo perkeltas į Aplinkos apsaugos komitetą, kuris tiesiogiai reguliuoja atsinaujinančių išteklių energetikos politiką Lietuvoje. Toks sprendimas patvirtintas Seimo valdančiųjų balsais, nepaisant to, jog A. Skardžiaus perkėlimui atvirai pasipriešino Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas „valstietis“ Kęstutis Mažeika. Šiuo metu STT atlieka ikiteisminį tyrimą dėl A. Skardžiaus veiklos. Valstybinė mokesčių inspekcija atlieka mokestinės kontrolės veiksmus. Jis yra Seimą valdančios koalicijos narys ir turi leidimą dirbti su Lietuvos valstybės paslaptimis.