Šilutė džiaugėsi Lietuvos šimtuoju gimtadieniu
Vasario 16-oji Šilutėje buvo nuostabi: pakilia nuotaika ir džiaugsmu miestiečių veiduose. Ir begale trispalvių. Jų būta visokių – ir tradicinių vėliavų bei įvairaus dydžio vėliavikių, ir trispalvių balionų, ir kepuraičių bei šalikų, ir išpieštų ant žandų, ir… milžiniška šalia Šyšos upės šimtmečio ženklą žyminti.
O šurmuliavo Šilutė kone nuo pačio rytmečio. Šventė prasidėjo pamaldomis už Tėvynę Šilutės Šv. Kryžiaus katalikų ir Martyno Liuterio evangelikų-liuteronų bažnyčiose. Vėliau iš maldos namų varpinių pusę valandos po vidurdienio suskambo 100 varpų dūžių – tokiu laiku prieš šimtą metų dvidešimt Lietuvos tarybos narių galutinai sutarė dėl šio dokumento ir pasirašė Nepriklausomybę skelbiantį aktą.
Sportininkai bei bėgimo mėgėjai surengė „Prezidentinį bėgimą“ nuo prezidento Kazio Griniaus vardo tilto, jo vardu pavadintos gatvės iki Savivaldybės. Miesto pagrindine gatve žygiavo pareigūnai – kariai, savanoriai bei sukarintų struktūrų atstovai. Ir tai buvo labai įspūdingas reginys. Vidurdienį šilutiškiai, susirinkę prie Šilutės rajono savivaldybės, drauge giedojo Tautišką giesmę“. Po jo, norintieji istorinių potyrių, pasuko į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Čia muziejininkai surengė „Istorinę operaciją – Potyrių bombą“. Kiti vaišinosi „Tikro mero“ koše – meras Vytautas Laurinaitis vaišino ja bei arbata.
14 valandą prasidėjo iškilmingas Lietuvos šimtmečio minėjimo renginys Šilutės kultūros ir pramogų centre. Po Šilutės rajono mero V. Laurinaičio sveikinimo, Seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos palinkėjimų, minėjimą pradėjo įspūdingą folkroką grojanti grupė „Žalvarinis“. Po koncerto renginio vedėjas Marijus Budraitis priminė, kad valstybės šimtmetį Šilutės rajonas pradėjo minėti dar praėjusių metų rugsėjyje. Tuomet per seniūnijas buvo pernešta, pervežta, plukdyta ar kaip kitaip gabenta Lietuvos nepriklausomybės akto kopija. Jame tuomet pasirašė beveik tūkstantis žmonių. Visam tam įvykiui atminti buvo sukurtas filmukas – fragmentiškas jo parodymas susirinkusiems priminė ne tokią jau seną kelionę po rajono seniūnijas.
Lyg ir padėka toliau sekė Lietuvos valstybės vėliavos įteikimas kiekvienos seniūnijos atstovams: seniūnui, bendruomenių pirmininkams bei jų atstovams, kurių tarpe buvo ir dvasininkai. Ją bei atminimo ženklus įteikė Šilutės rajono vadovai – meras V. Laurinaitis, mero pavaduotojas Algis Bekeris, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Atskirai Seimo narys A. Nausėda taip pat padėkojo Katyčių evangelikų liuteronų kunigui Liudui Fetingiui.
Padėkota buvo ir Šilutę savo darbais garsinusiems jauniesiems dailininkams, kurių kurtos šimtmečio atvirutės buvo pripažintos geriausiomis. Ant scenos buvo pakviesti ir dovanas iš Šilutės rajono mero V. Laurinaičio gavo: Joris Mikužis, Agilė Budrikaitė ir Matas Ragelis (mokytojas Arnoldas Milukas, Šilutės meno mokykla), Joris Balnis, Gabija Lileikytė ir Augustė Petkutė (mokytoja Neda Jencienė, Šilutės meno mokykla), Joris Kmitas ir Ugnius Žadeika (mokytoja Živilė Skirkevičienė, Šilutės meno mokykla), Ema Pukelytė ir Adrija Balsytė (mokytoja Daiva Balčytienė, Šilutės Žibų pagr. mokykla), Ugnė Vaišnoraitė, Milana Golozubovaitė, Gabrielė Mickutė (mokytoja Laimutė Toleikienė, Šilutės lopšelis–darželis „Raudonkepuraitė“), Liepa Klumbytė (mokytoja Žydronė Aleničevienė, Šilutės lopšelis–darželis „Žvaigždutė“), Mykolas Skurdelis (mokytoja Violeta Radionovienė, Šilutės lopšelis–darželis „Žvaigždutė“), Jonas Rinkauskas (mokytoja Jolanta Kutkienė, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla), Guoda Golovčenkaitė (mokytoja Romina Zamuškienė, Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos skyrius).
Šventės kulminacija buvo „Lietuvininkų premijos“ įteikimas. Ji skiriama už aktyvią ir jaunimą suburiančią veiklą. Šiais jubiliejiniais metais laureatu tapo Rimvydas Petrauskis. Jo iniciatyva buvo įkurta pirmoji atvira jaunimo erdvė Šilutės rajone. R. Petrauskis neapsiriboja vien darbine veikla, yra aktyvus jaunimo iniciatyvų rėmėjas. Laureatą sveikino ne tik oficialūs asmenys, bet ir jo jaunieji ugdytiniai iš Katyčių. Jie dėkojo R. Petrauskiui ir džiaugėsi, kad jis be galo artimas ir nuostabus vyresnysis jų draugas ir bičiulis. Iškilmingas minėjimas baigėsi ir scenoje, ir esančių salėje drauge dainuojama M. Mikutavičiaus daina – „Pasveikinkim vieni kitus“.
Atskirą, mielą bei ramų valstybės šimtmečio minėjimą savo kiemelyje pavakare surengė Šilutės F. Bajoraičio bibliotekos darbuotojai. Čia vyko vakarojimas, pavadintas „Prakalbinkim Lietuvą“. Tai buvo šviesos, posmų ir bendrystės vakaras.