Duris atvėrė Inovacijų ir robotikos centras

2018-02-28, KĘSTUTIS JOČYS

Antradienį į Šilutės I gimnaziją rinkosi gausus svečių būrys: nuo Seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos, rajono mero Vytauto Laurinaičio, kitų Savivaldybės pareigūnų, projektuotojų, iki verslininkų, tarp kurių ir buvęs Seimo narys, šios mokymo įstaigos auklėtinis Audrius Endzinas.

Sudomino naujo projekto įgyvendinimas

Atvykusius į gimnaziją, direktorė Laima Spirgienė pirmiausia pakvietė į nedidelę ekskursiją ir parodė, kaip pasikeitė visas gimnazijos interjeras po renovacijos, nors kai kurie remonto darbai tebevyksta iki šiol. Visi su smalsumu užsuko į vieną klasę, kurios iki renovacijos nebuvo – jaukią choreografijos salę su veidrodžiais, rankų tyrėklais ir žvilgančiomis grindimis.  Tačiau ne ji buvo susitikimo tikslas. Antrajame aukšte atviros durys kvietė į naują Inovacijų ir robotikos centro laboratoriją su įvairia įranga, konstrukcinėmis medžiagomis ir detalėmis bei dviem šiame kabinete sukurtais, vorus primenančiais robotais. Laboratorijos vadovas ir įkūrėjas Eivonas Maksvytis supažindino svečius su esamais įrengimais, kaip prasideda ir kaip toliau vystomas projektavimas bei robotų kūrimo procesas. Kad jų valdymas nėra sudėtingas, įsitikino ir meras V. Laurinaitis pabandęs iš vietos pajudinti vieną „voriuką“.

Pradžia su didžiule perspektyva ateičiai

Po pristatymo direktorė pakvietė visus į svečių kambarį platesnei diskusijai ir pasiūlė pasivaišinti firmine I gimnazijos žolelių arbata, kurią padovanojo kraštietis, žinomas šalyje žolininkas Virgilijus Skirkevičius. Neformalioje aplinkoje kalbėjusieji buvo maloniai nustebinti ir neabejojo, kad tokia veikla turi didelę perspektyvą tiek švietėjiška prasme, tiek įsisavinant programavimo, konstrukcines idėjas, jas praktiškai realizuojant. Meras V. Laurinaitis sakė, kad tolesnė laboratorijos veiklos perspektyva priklausys ir nuo finansavimo, todėl pakvietė susirinkusius verslo atstovus pagal galimybes prisidėti prie šio projekto rėmimo. Juk gali būti, kad čia užgimusios idėjos ar sumanymai bus patrauklūs ir patiems verslininkams jų tiesioginėje veikloje. O meras nuo Savivaldybės padarė ir pirmąją finansinę investiciją. Seimo narys A. S. Nausėda irgi sakė šiam projektui skirsiąs dalį savo perlamentinei veiklai skirtų lėšų, o L. Spirgienei dovanų įteikė Nepriklausomybės akto kopiją. Tarp svečių buvo ir Klaipėdos Technologijų parko atstovė, kuri įteikė paketą dovanų „Inovatyvi Lietuva“ ir palinkėjo, kad šioje laboratorijoje lankantys užsiėmimus jaunieji konstruktoriai tęstų studijas universitetuose, o, jas baigę, grįžtų į Šilutę su naujomis idėjomis. Viešnia akcentavo ir tai, kad , vykdant tokią veiklą, svarbią vietą turi užimti ir bendradarbiavimas su analogiška veikla užsiimančiais būreliais ir laboratorijomis. L. Spirgienė sakė, kad gimnazija jau ir dabar palaiko glaudžius ryšius su Klaipėdos universitetu – du kartus per metus gabūs chemikai vyksta tenai atlikti laboratorinių darbų ir įvairių bandymų. Apie bendradarbiavimą su KU užsiminė ir V. Laurinaitis sakydamas, kad šiai mokslo įstaigai suteiktas regioninio universiteto statusas, jis neprijungtas prie kitų universitetų ir prisiėmė įsipareigojimus bendradarbiauti su apskrities mokymo įstaigomis. Todėl, anot mero, reikia išnaudoti šią galimybę ir šilutiškiams. Apibendrindama išsakytas mintis ir pageidavimus, direktorė akcentavo, kad ši laboratorija bus skirta ne tik I gimnazijos auklėtiniams, bet ir visiems  jauniesiems šilutiškiams, nes jau ir dabar užsiėmimus lanko vaikai iš kitų mokyklų.

„Aš jau esu įsipareigojęs Šilutei“

Šio projekto sumanytojas yra profesionalus programuotojas, 11 metų dirbęs įvairiose stambiose japonų ir švedų korporacijose, bankuose. O susidomėjimas robotais kilo natūraliai. „Programavimas – tai mano amatas, o ši veikla, kaip savotiškas mediumas, platesnė, daug įdomiau, kai gali kurti fizinius įrenginius“, - sakė programuotojas. Pati idėja kilo po to, kai šalies mastu buvo inicijuotas projektas „Kam to reikia“, kurį globojo LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė kviesdama aukštųjų technologijų specialistus eiti į mokyklas ir perduoti savo žinias jaunajai kartai. Būdamas tėvystės atostogose, jis per pažįstamus užmezgė kontaktus su I gimnazija, pradėjo gimnazistams pasakoti apie programuotojo profesiją, o paskui gimė ir šis sumanymas, kurį palaikė mokyklos vadovybė. „Praėjo du mėnesiai ir štai ką turime. Aš tikiuosi, kad verslininkai neliks abejingi, juk tai nauja švietėjiška veikla su programavimu, automatizavimu, robotizavimu. Tie jauni žmonės, kurie čia žengia pirmuosius žingsnius, ateityje gali sukurti tokius dalykus, kuriuos mes galėsime pavadinti stebuklu. O aš nesu prisirišęs prie vieno konkretaus miesto. Gali būti, kad atsiras dar viena laboratorija Klaipėdoje, bet dabar, turėdamas 64 lankytojus, aš jau esu įsipareigojęs Šilutei“, - sakė E. Maksvytis.

Reklama: Originalios verslo dovanos


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!