„Šilutę“ į užtikrintą pergalę vedė kapitonas

2018-03-09, Sergėjus Gvildys
Komandos kapitonas M. Žaunieriūnas (Nr.7), pelnęs 28 taškus varžybose su Kauno KTU komanda.
Nacionalinės krepšinio lygos (Mezon NKL) 37-jo turo rungtynėse tarp „Šilutės“ ir Kauno KTU komandų karjeros rungtynes sužaidė pamario ekipos kapitonas Modestas Žaunieriūnas. Jis per 25 žaidimo minutes pelnė 28 taškus pataikydamas 6 metimus iš 3 taškų zonos. Jis taip pat atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus. M. Žaunieriūnas varžybose surinko 34 naudingumo balus ir padėjo savo komandai sutriuškinti Kauno KTU komandą savo žiūrovų akivaizdoje rezultatu 83:57.

Kovo 2 d. „Šilutės‘ krepšinio komanda sužaidė 37-jo turo rungtynes su Kauno KTU komanda. Varžybose intrigos nebuvo. Spurtavę jau pirmąjame kėlinyje, pamariečiai (19:11) nepaliko vilčių Vytauto Pliaugos auklėtiniams iš Kauno. Reikia pažymėti įspūdingą šilutiškių kapitono Modesto Žaunieriūno žaidimą. Jis įmetė 6 tritaškius iš 11 (taikl.55 proc.), 2 iš 3 dvitaškių (taikl.67proc.) ir 6 baudų metimus iš 7 (taikl.86proc.). Treneris šį kartą kapitonui skyrė 25 žaidimo minutes, per kurias kapitonas dar atkovojo 5, perėmė 2 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Su žiais rodikliais Modestas Žaunieriūnas surinko 34 naudingumo balus ir buvo geriausias rungtynių žaidėjas. Be kapitono puikiai žaidė visa komanda. Reikia pažymėti legionierių J. Perkins ir C. Oetjen žaidimą, kurie pelnė po 10 taškų. Puikiai sužaidė ir kovingasis Evaldas Džiaugys. Po krepšiais jis susirinko 8 kamuolius ir pelnė 7 taškus. Bet visumoje iš rungtynių protokolo matosi, kad šios dienos žaidimas buvo pagrįstas ne atskirais krepšininkais, o visos komandos indėliu. Iš 10 registruotų varžyboms žaidėjų, net 9 pelnė taškus. Deja, komandai negalėjo padėti gydantis traumą Taurantas Tamošiūnas.

Intrigos šį savaitgalį pridėjo 38 turo varžybos Marijampolėje, kur šilutiškiai žaidė su vietos „Sūduva-Mantinga“. Tai aukštesnio lygio komanda nei vakarykščiai varžovai iš Kauno. Marijampoliečiai čempionato turnyrinėje lentelėje tvirtai užima II vietą. Pamario komandai susitikimas Marijampolėje buvo svarbus, nes pergalės atveju mūsų komanda galėjo aplenkti Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ ekipą ir užimti III vietą reguliariajame sezone. Tačiau marijampoliečiai savo tvirtovėje kovėsi tvirtai ir ryžtingai. Pirmauti svečiams leido tik pirmąjame kėlinyje. Po to įjungę spurto pavarą ir pataikę keletą svarbių tritaškių nutolo nuo „Šilutės‘ ekipos. Visos pamariečių pastangos pasivyti atsimušdavo į patikimą gynybą ir greitas atsakomąsias atakas. Įspūdingas Antano Udro žaidimas padėjo Marijampolės komandai iškovoti įtikinamą pergalę 91:78.

Pamariečių gretose pasižymėjo Justas Nausėdas. Jis savo aštriais prasiveržimais draskė varžovų gynybines užtvaras. Justas į marijampoliečių krepšį įmetė 15 taškų ir atkovojo 6 kamuolius.  Jau tradiciškai kovingai sužaidė E. Džiaugys (10 tšk., 6 atk.kam.) ir legionieriai J. Perkins (10 tšk., 7 atk.kam.) ir C. Oetjen, kuris pelnė 11 taškų. Pažymėtina tai, kad ir vėl matome komandinio žaidimo braižą, nes visi 10 žaidėjų, pabuvojusių aikštėje, pasižymėjo pelnytais taškais. Apibendrinant savaitgalio varžybas, matome ryškėjantį vyr. trenerio Laimono Eglinsko akcentą į komandinį žaidimą. Aikštelėje pasirodo visi komandos žaidėjai ir ne tik  epizodiškai. Nuo atsarginių suolelio pakilę žaidėjai vidutinškai žaidžia po 10-14 minučių. Tai suteikia galimybių ilgiau pailsėti lyderiams. Krepšinis yra komandinis žaidimas ir ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis suteikia pranašumo prieš varžovus. O lygiavertis atsarginis žaidėjas – tai jau didelis pranašumas. Tikėsimės iš vyr trenerio pergalingo žygio atkrintamosiose varžybose, kurios „Šilutės“ ekipai prasidės kovo 24 dieną. Na, o paskutines reguliarojo čempionato varžybas, pamario ekipa žais namuose, kovo 9 dieną, su Vilniaus „Perlo“ komanda. Kaip visada, komanda laukia krepšinio aistruolių ir jų triukšmingo palaikymo!