Atėjo laikas naikinti Sosnovskio barščius
Norint pasiekti efektyviausių Sosnovskio barščio naikinimo rezultatų ir mažiau pakenkti sveikatai, dabar pats laikas pradėti juos naikinti. Šiuos invazinius augalus rekomenduojama naikinti tiek cheminėmis, tiek mechaninėmis priemonėmis, kai jų aukštis siekia 20-40 cm. Praktinius Sosnovskio barščio naikinimo būdus pristatė Aplinkos ministerija kartu su VDU Botanikos sodu surengtame seminare Kaune.
Praėjusiais metais Lietuvoje įregistruoti 2 nauji selektyvūs herbicidai „Nuance 75 WG“ ir „Accurate 200 WG“, skirti Sosnovskio barščiui naikinti latvių ekspertų pasiūlytu integruotu biologiniu-cheminiu naikinimo metodu. Taikant šį metodą ypač svarbu prisiminti, kad negalima mechaniškai ardyti dirvožemio paviršiaus, kad nebūtų sunaikintos vietinės augalų rūšys, stelbiančios Sosnovskio barščio jaunus augalus, bei nesusidarytų galimybių sudygti žemėje esančioms barščio sėkloms. Šio invazinio augalo naikinimas trunka ne vienus metus ir dažnai yra sudėtingas (barščiai auga prie vandens telkinių, pamiškėse, užima didelius plotus), todėl reikia taikyti skirtingus, mišrius naikinimo metodus.
Kaune, VDU Botanikos sodo praeitą savaitę vyko praktinis seminaras, kuriame aptarta, kaip naikinti Sosnovskio barštį selektyviais herbicidais, mechaniniais metodais, geotekstile, vyko diskusija apie įvairias naikinimo situacijas ir taikymo metodus, supažindinta su invazinių rūšių valdymo teisiniais aspektais. Botanikos sode Sosnovskio barščiai pradėti auginti kaip dekoratyviniai augalai, tačiau ilgainiui išplito ir užėmė nemažus plotus, kuriuose dabar ir taikomi įvairūs naikinimo metodai. Prieš metus pradėtas naikinimas selektyviais herbicidais, kurio rezultatai yra optimistiški.
Sosnovskio barštis šalyje paplitęs beveik visoje teritorijoje ir užima apie 10 tūkst. ha plotą, todėl kviečiame ne tik savivaldos institucijas, bet ir privačius asmenis, bendruomenes nedelsti ir pradėti naikinti šiuos invazinius augalus.