Patvirtinti kriterijai, pagal kuriuos bus vertinama gydymo įstaigų veikla
Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė įsakymą, kuriuo patvirtinti gydymo įstaigų vertinimo rodikliai. Iš viso nustatyta 19 reikšmių, pagal kurias bus sprendžiama įstaigos veiklos, jos teikiamų paslaugų, pacientų aptarnavimo kokybė. Ši naujovė skatins konkuruoti dėl paslaugos kokybės ir pacientų. Be to, efektyviai dirbančios gydymo įstaigos ateityje bus skatinamos finansiškai už gerus veiklos rezultatus.
Ministro A. Verygos teigimu, pirmiausia veiklos rezultatų vertinimo rodiklių siektinų reikšmių nustatymas turėtų paskatinti gydymo įstaigas racionaliau naudoti gaunamas lėšas.
„Svarbu ir tai, kad skatintų efektyviau koordinuoti įstaigų veiklą, teikti kokybiškas, efektyvias ir savalaikes paslaugas orientuotas į pacientą. Taigi įstaigos jau dabar turėtų labai rimtai peržiūrėti joms keliamus tikslus, nes jų šių metų veikla bus vertinama remiantis būtent šiais naujais patvirtintais kriterijais“, – teigia ministras A. Veryga.
Pavyzdžiui, viceministrės Kristinos Garuolienės teigimu, šiais metais visos įstaigos turės siekti, kad kiekvienoje iš jų ne mažiau kaip 50 proc. visų kompensuojamųjų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių receptų būtų elektroniniai.
„Rajonų ir regionų gydymo įstaigoms aktualu tai, kad vidutinė chirurgijos paslaugų grupės gydymo trukmė bei vidutinė terapijos paslaugų grupės gydymo trukmė būtų 6,7 dienos, o vidutinė psichiatrijos paslaugų grupės gydymo trukmė – 19 dienų. Na, o siekiant efektyvinti kompiuterinės tomografijos aparatų naudojimą, visos tokią įrangą turinčio įstaigos turės atlikti ne mažiau kaip 30 kompiuterinės tomografijos tyrimų per vieną darbo dieną vienu aparatu. Taip pat siekiama didinti aktyvaus gydymo lovų užimtumą ir šiems metams nustatyta siektina reikšmė – 300 dienų arba 82,2 procentų“, - sako viceministrė K. Garuolienė.
Ministro A. Verygos pasirašytas įsakymas taip pat susijęs su medikų darbo užmokesčio didinimu. Pagal jį, visos įstaigos šiais metais įpareigotos darbo užmokesčio fondui didinti gautas tikslines lėšas ir jas naudoti sveikatos priežiūros specialistų atlyginimams padidinti vidutiniškai 20 proc., prioritetą teikiant mažiausiai uždirbantiems specialistams.
Primename, kad Sveikatos apsaugos ministerija kartu su medikų profsąjungomis pasirašė Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos šakos kolektyvinės sutarties priedą, pagal kurį numatyta, kaip konkrečiai turi būti didinamos medikų algos. Taip pat yra įvedamos atlyginimo „grindys“, tad visų mažiausiai uždirbančių sveikatos priežiūros specialistų atlyginimai kils ir nebegalės būti mažesni nei nustatyta. Atlyginimų fondas nuo gegužės 1 d. didėja 20 proc., t. y. beveik 100 mln. eurų.