Šilutėje įkurtuvės– grupinio gyvenimo namų atidarymas

2018-05-13, Kęstutis JOČYS

Tai vieta, kurioje gyventojai gyvens mažoje grupėje. Su socialinių darbuotojų pagalba bus ugdomi savarankiško gyvenimo įgūdžiai, kurie padės proto ir psichinę negalią turintiems rūpintis asmeniniu gyvenimu ir aktyviai dalyvauti bendruomenės gyvenime.

Šventinės atidarymo nuotaikos

Į jaukų didžiulio individualaus gyvenamojo namo kiemą ketvirtadienio priešpietę rinkosi įvairūs asmenys: Macikų socialinės globos namų darbuotojai ir šios įstaigos aktyvūs saviveiklininkai, pasipuošę jūreiviškomis uniformomis, gausus žiniasklaidos desantas, vietiniai ir atvykę iš Vilniaus bei Tauragės įvairių rangų vadovai ir, be abejo, naujieji šių namų gyventojai. Simbolinę atidarymo juostą perkirpo LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kanclerė Danguolė Juozapavičienė ir Macikų socialinės globos namų direktorė Jovita Andrijauskienė. Svečiai kaip įprasta negailėjo gražių žodžių ir dovanų, globos namų gyventojai pašoko ir padainavo, naujieji šių namų gyventojai paleido į dangų vilties balionus. Po to visi suėjo į vidų ir apžiūrėjo patalpas, kurios įkurtuvių proga buvo pašventintos.

Nuo pensionatų link bendruomeninių namų

Šiame pastate apsigyveėno 10 sugebančių pakankamai savarankiškai tvarkytis žmonių iš Macikų socialialinės globos namų ( taip jie vadinami nuo 2010 m. liepos 1 d. ). Aišku, tai tik maža dalis iš 400 visų globos namų gyventojų, bet kaip sakė ministerijos kanclerė D. Juozapavičienė, žingsnis po žingsnio einama paslaugų gerinimo kryptimi. Iki 2017 m. pabaigos Lietuvoje buvo atidaryta 11, o per šių metų pirmąjį pusmetį duris turėtų atverti dar 13 analogiškų namų. Anot kanclerės, toks ir yra vienas iš tikslų – nuo institucinės globos pereiti prie paslaugų teikimo bendruomenėse. Keičiasi požiūris, ir kaip sakė viešnia, malonu, kad tokį pasiūlymą priėmė ir Macikų globos namų  vadovai.

Savo kalboje Socialinių paslaugų skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis priminė, kad rajone yra dvi globos įstaigos - Macikų ir Saugų vaikų namai, kurie jau išskirstyti į tris šeimynas, o iš viso veikia 17 socialinių įstaigų. Tai, anot vedėjo, ir džiugina, ir neramina. Džiugina, kad atsiranda tokie grupinio gyvenimo namai, o liūdina dar didelis globojamų žmonių, ypač senyvo amžiaus, skaičius. Jis padėkojo ir Macikų globos namų darbuotojams, gyventojams, kurie aktyviai dalyvauja saviveikloje, sportuoja, užsiima amatais, ir ministerijai, kuri yra naujai atidarytų namų steigėja.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Už ką balsuotumėte?