Nustatyti suklastotus eurus parduotuvėje pateikę jaunuoliai
Policija pranešė, kad sausio 5 dieną, apie 12 val. 45 min., maisto prekių parduotuvėje, esančioje Katyčių miestelio Natkiškių gatvėje, pardavėjai-kasininkei du nepažįstami asmenys pateikė galimai suklastotas dvi 50 eurų nominalo kupiūras. Dėl šio įvykio policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Šią galimai nusikalstamą veiką „Šilokarčemai“ pakomentavo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus viršininkas Aurimas Banys. Jo teigimu, pagal pirminius ikiteisminio tyrimo duomenis, pardavėjos nurodytus asmenis ir jos pastebėtą automobilį su valstybinio numerio trimis skaičiais jau pavyko nustatyti galimus įtariamuosius. Ir patikslino, kad tikrai nustatytas bent vienas iš dviejų jaunuolių, iškeitusių parduotuvėje dvi galimai padirbtas kupiūras po 50 eurų.
„Pirko jie individualios A. Leonavičienės įmonės parduotuvėje, - pasakojo A. Banys. - Ir iškart iš parduotuvės pasišalino. Pardavėjai tuo metu kilo įtarimas, kad tie eurai gali būti padirbti. Išbėgusi į lauką ji pamatė, kaip jaunuoliai įsėdo į žalios spalvos „Citroen“ markės automobilį. Pastebėjo valstybinio numerio ne raides, o tik tris paskutinius skaičius. Mūsų pareigūnai pradėjo ieškoti tokio automobilio ir rado keletą tokių. Parduotuvėje esančių vaizdo stebėjimo kamerų užfiksuotoje vaizdo medžiagoje pamatėme, kaip atrodo galimi įtariamieji. Vaizdo medžiagoje užfiksuotus vaikinų veidus palyginome su automobilių savininkais ir jų artimaisiais. Pavyko nustatyti, jog du jaunuoliai pagal visus požymius ir turimą automobilį atitinka, kad jie ten galėjo būti“.
Pasak pareigūno, jaunuoliai į Katyčius buvo atvykę iš kito rajono. Įtariamieji dar nesulaikyti, įtarimai jiems nepareikšti.
Ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso 213 straipsnio „Netikrų pinigų ar vertybinių popierių pagaminimas, laikymas arba realizavimas“ 1-ąją dalį: „Tas, kas pagamino arba realizavo netikrus litų banknotus, monetas ar kitų valstybių pinigus arba Lietuvos ar kitos valstybės apyvartoje esančius vertybinius popierius, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų“.