Premjera mokykloje – darželyje

2018-05-18, Neformaliojo ugdymo vyr. mokytoja Sonata Vilčiauskienė

Kiekvienais metais Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje teatro būrelį lankantys mokiniai pristato savo kūrybinius metinius darbus. Gegužės 9 dieną  įvyko teatro būrelio „Šypsena“ premjera „Lašiukų kelionė“ (pagal Ritos Bagdonaitės knygelę).

Premjera sukvietė visus 1–4 klasių ir priešmokyklinio ugdymo grupės ugdytinius, visus  mokyklos-darželio bendruomenės narius, mokytojus,   tėvelius. Spektaklio laukė sausakimša ugdymo įstaigos salė. Įvairių klasių mokiniai, lankantys teatro būrelį, ne pirmi metai draugaujantys su teatro paslaptimis, žengė dar vieną kūrybinį žingsnį ir pristatė naują darbą. Žiūrovai turėjo puikią teatralizuotą  mokamąją valandėlę apie vandens reikšmę viskam, kas gyva – gėlei, medžiui, žemei, gyvūnams. Padedami tėvelių ir teatro būrelio vadovės, mokiniai sukūrė išraiškingus personažų drabužius ir papuošė sceną lašiukų kelionei. Puikiai Lašiukų personažus sukūrė Goda Kudrešova, Karina Kudrešova, Emilis Trijonis, Kamilė Puodžiūnaitė, Tėtės Debesio vaidmenį atliko Gvidas Šumkauskas. Scenoje Grybo personažą suvaidino Lukas Zubė, o Gėlę Pienę – Milda Rupainytė. Žiūrovus privertė suklusti  ištroškusi vandens į sceną atšuoliavusi Varlė (Greta Juciūtė) ir atstriksėjęs Kiškis (Dovydas Kuršelis). Žiūrovai galėjo susipažinti su didingais Žemės (Mintės Arnašiūtės), Ąžuolo (Mato Auksoriaus), Saulės (Vitalijos Kudrešovos) personažais.

Pasibaigus premjerai, vaidinantys vaikai kaip tikri artistai buvo apdalyti vadovės, tėvelių saldžiomis dovanėlėmis ir gėlėmis. Po spektaklio žiūrovams buvo užduotas ne vienas klausimas apie spektaklio siužetą, personažus, vandens reikšmę gyvybei. Spektaklio premjera – tai ne tik saviraiškos priemonė vaikams, kurie nori draugauti su teatro pasauliu,  galimybė žiūrovui susitikti su teatralizuota mokomąja pamoka ir įsitikinti, koks svarbus vandens vaidmuo gyvybei. Tai bendravimo galimybė, kai susitikę vaikai, tėvai ir mokytojai pasikalba teatro kalba. Teatro būrelis ugdymo įstaigoje – galimybė ugdytiniams kurti, kūrybiškai veikti, kompleksiškai tobulėti, išraiškingai kalbėti, tiesiogiai bendrauti su publika, sužinoti teatro užkulisius, tobulinti savo bendrąsias kompetencijas. 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!