Edukacinis-kūrybinis užsiėmimas „Sutažo fantazijos“ Ramučiuose
Lietuvos nacionalinės bibliotekų savaitės metu, Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filiale vyko kūrybinis-edukacinis užsiėmimas „Sutažo fantazijos“. Užsiėmimą vedė ir savo kūrybinius darbus pristatė Dalia Šikšnienė. Ši kraštietė žinoma Ramučių gyventojams, nes čia prabėgo jos vaikystė, čia pradėjo skleistis įvairūs kūrybiniai pomėgiai.
Sutažo technika atsirado Prancūzijoje XIV amžiuje. Ji buvo naudojama ne vien drabužių puošybai, bet ir papuošalams. Prie šios technikos kūrimo daug prisidėjo olandai, taip atsirado technika, panaši į rusišką kaspinų pynimą. Ji pergyveno daug istorinių įvykių, kol tapo savarankiška meno kryptimi. XIX–XX amžiuje sutažas buvo primirštas ir naudojamas tik teatro kostiumams puošti. Sutažo juostelės būna įvairių spalvų, dažniausiai gaminama iš natūralių medžiagų (šilko ir vilnos) bei iš sintetinio ir pusiau sintetinio pluošto, pavyzdžiui, viskozės. Naudojamos ir metalo gijos iš sidabro, aukso. Šia technika siuvinėtų drabužių galima sutikti visame pasaulyje. Šiuo metu ji pritraukia vis daugiau gerbėjų, tarp kurių – aukštosios mados kūrėjai, nes sutažo juostelės, derinamos su karoliukais ir įmantriais išraitymais, sukuria unikalaus grožio pojūtį.
Susirinkusios Ramučių moterys prieš užsiėmimą pavartė R. Aidietės knygą „Sutažo fantazijos“, apžiūrėjo viešnios parodą, kuri visas sužavėjo. D. Šikšnienė pasakojo, kad prireikė daug laiko, kol galėjo pati pasidžiaugti savo darbais. Autorė kuria įvairių dydžių auskarus, apyrankes, koljė, seges ir kitas grožybes. Moterys pabandė savo rankomis pasigaminti papuošalus ir nustebo supratusios, kad šis darbas reikalauja daug kruopštumo, kantrybės ir laiko. Gera buvo pasipuošti savo kurtu papuošalu.
D. Šikšnienei palinkėta kūrybinės sėkmės, padėkota už mokymus ir įteikta gėlių.