Kelti geležinę štangą reikia geležinio būdo

2018-05-20
Klaipėdoje medalius iškovojo (pirmoje eilėje iš kairės): treneris Liudas Čičirka, sunkiaatlečiai Tadas Liaučius, Manfredas Burzdžius, Laurynas Kalvaitis, Matas Rimkus, Laurynas Matevičius, Meidas Mamčenkovas ir Osvaldas Mamčenkovas, treneris Laimis Li Čin Chai.
Klaipėdoje vyko apskrities jaunių (iki 15 m.) atvirosios pirmenybės, o Panevėžyje surengtas šalies jaunimo (iki 20 m.) čempionatas. Šilutės sporto mokyklos trenerių Liudo Čičirkos ir Laimio Li Čin Chai auklėtiniai iš uostamiesčio parsivežė 7 apdovanojimus,  iš Aukštaitijos sostinės – 3.

Klaipėdos apskrities jaunių pirmenybės kartu buvo ir Lietuvos jaunių žaidynių zoninės varžybos. Nugalėtojai, prizininkai pelnė ne tik medalius, bet ir kelialapius į jaunių žaidynių finalą. Daugelis jaunųjų sportininkų kėlė sau maksimalius uždavinius. Šilutės atstovų – 13. Septyni jų tapo prizininkais. Nors neretai po varžybų sakoma, kad visada gali būti geriau, tačiau pastebėsime, jog kartais ir atvirkščiai gali nutikti. Tarp šilutiškių I vietas užėmė Manfredas Burzdžius (svorio kategorija iki 50 kg), Laurynas Kalvaitis (iki 54 kg), Laurynas Matevičius (iki 54 kg) ir Osvaldas Mamčenkovas (iki 70 kg). Manfredas išrovė 50 kg, išstūmė – 63 kg. Dvikovės suma – 113 kg. Laurynas Kalvaitis dviem veiksmais iškėlė 109 kg (46+63). Lauryno Matevičiaus rezultatas – 85 kg (35+50).  Osvaldo Mamčenkovo pasiekimas – 130 kg (60+70). Jie tapo Klaipėdos apskrities čempionais. Sidabro medalį iškovojo Tadas Liaučius (iki 42 kg). Tadas dviem veiksmais įveikė 63 kg (28+35). III vietas užėmė Matas Rimkus (iki 50 kg) ir Meidas Mamčenkovas (iki 38 kg). Mato rezultatas – 95 kg (43+52), Meido rezultatas – 51 kg (24+27). O Panevėžyje triumfavo Ramūnas Šteinys ir Lukas Kordušas. Čia štangą kilnojo 8 komandų atstovai. Favoritais buvo klaipėdiečiai. Jie tą ir patvirtino: surinkę 208 taškus, aplenkė visus konkurentus. II vietą užėmė Alytaus rinktinė –( 117 tšk.,) III – Telšiai (116,5 tšk.), IV – Šilutė (116 tšk). V-VIII vietas užėmė Plungė (80 tšk.), Marijampolė (72,5 tšk.), Panevėžys (64,5 tšk.), Jurbarkas (23 tšk.).

Tarp sportininkų, sveriančių iki 56 kg, sunkiausią štangą iškėlė šilutiškis Ramūnas Šteinys – 119 kg (52+67). Tai ne pirma Ramūno pergalė ir, tikėkime, ne paskutinė. Jis pajėgus, perspektyvus sportininkas, kaip ir Lukas Kordušas, Edgaras Kazlauskas. Lukas ir Edgaras kovojo su atletais, sveriančiais iki 77 kg. Lietuvos jaunimo čempiono titulą pelnė L. Kordušas. Jis rovimo veiksmu įveikė 115 kg, stūmimo veiksmu – 145 kg. Dvikovės suma solidi – 260 kg. Darbštus treniruotėse, atkaklus, nepalūžtantis per varžybas – toks yra Lukas. Kelti svorius reikia geležinio būdo. Gerai pasirodė ir E. Kazlauskas. Edgaras dviem veiksmais iškėlė 205 kg (90+115). Šis rezultatas atnešė jam bronzos medalį. Ne veltui – už per treniruotes išlietą prakaitą. Šilutės komandai taškus dar pelnė Viktoras Šeperys, Juozas Bartkus ir Simonas Saudargas.