Du Vilkyčių ieties metikai – Lietuvos čempionai

2018-05-21
Vilniui ir Vilkyčiams atstovaujanti Gintarė Paulauskaitė  Alytuje iškovojo šalies jaunių ieties metimo čempionės titulą.
Vilniui ir Vilkyčiams atstovaujanti Gintarė Paulauskaitė Alytuje iškovojo šalies jaunių ieties metimo čempionės titulą.
Lietuvos metimų čempionate Alytuje dvi dienas varžėsi kūjo, ieties ir disko metikai. Buvo kelios įskaitos: suaugusiųjų, jaunimo, jaunių ir jaunučių. Pamario kraštą atstovavo Vilkyčių sportininkai. Sėkmingai pasirodė jaunutis Marius Rudzevičius ir jaunė Gintarė Paulauskaitė – tapo čempionais.

Penkiolikmetis Marius Rudzevičius (treneriai S. Oželis, B. Mulskis) 500 gramų ietį švystelėjo 57,29 metro. Tai padarė paskutiniu, šeštuoju bandymu. Mariaus pasiektas rezultatas – geriausias Lietuvoje šį sezoną. Jis užėmė I vietą.

Vilkyčių komandos lyderė – Vilniuje besimokanti šešiolikmetė Gintarė Paulauskaitė (treneriai J. Radžius, B. Mulskis). Jos rungtys: rutulio stūmimas ir ieties metimas. Gintarė jau žinoma sportininkė, penkis kartus laimėjusi Lietuvos jaunučių čempionės titulą, o pasaulio vaikų žaidynėse, stumdama rutulį, užėmė II vietą. Pergalių seriją tęsia ir perėjusi į jaunes. Dzūkijos sostinėje G. Paulauskaitė 500 g ietį metė 38,12 m. Šis rezultatas užtikrino I vietą ir padėjo pelnyti kelialapį į Baltijos šalių metikų varžybas. Gintarė nebe pirmą kartą gins Lietuvos rinktinės garbę. Alytuje II vietą užėmusi klaipėdietė Martyna Kozlovaitė ietį metė 35,60 m. , trečia liko Šakių atstovė Milda Šnipaitė – 34,88 m. Indvidualiai stratavęs vilkytiškis Dovydas Virbinskis (jaunių gr.) 700 g ietį nuskraidino  45,28 m ir tenkinosi VI vieta. Jaunutė Kamilė Šulcaitė 400 g ietį metė 24,02 m – VII vieta.

Komandų įskaitoje tarp miestų visus varžovus pranoko Kauno rinktinė, pelniusi 137 taškus. Tarp rajonų komandų pirmavo Marijampolės metikai – 36 tšk. Suvalkiečiai aplenkė Jurbarko ir Širvintų komandas – 30 ir 21 tšk. Šilutės komanda liko septinta – 14 tšk. Pamariškiai aplenkė Kėdainių, Raseinių, Trakų, Šiaulių rajono rinktines. Beje, vilkytiškiai į varžybas važiavo už savo lėšas.