Ringo teisėjas į viršų iškėlė šilutiškio Simo Kiminiaus ranką

2018-05-28
Šilutiškiai, kovoję šalies jaunių čempionate Pasvalyje (iš kairės): Markas Užkuraitis, Rimas Kiminius, Simas Kiminius, Džiugas Liutkus, Aloyzas Auškelis, Emilija Marcinkutė ir treneris V. Murauskas.
Lietuvos jaunių (15-16 m.) bokso čempionate Pasvalyje čempiono titulą iškovojo Šilutės sporto mokyklos auklėtinis Simas Kiminius (treneris Vincas Murauskas). Dar trys šilutiškiai pelnė sidabro  medalius.

Pasvalio ringe kovota gegužės 1-5 dienomis. Vaikinų svorio kategorijų – 14, merginų – 12. Dalyvavo Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Marijampolės, Kėdainių, Jonavos, Tauragės, Palangos, Pasvalio, Biržų, Kretingos  rajonų sportininkai.  Šilutės sporto mokyklos rinktinė – 7 kovotojai (5 vaikinai, 2 merginos).

Tarp šilutiškių Pasvalyje labiausiai pasižymėjo Simas Kiminius ( svorio kategorija 50 kg). Pakeliui į finalą jis įveikė Biržų atstovą Tomą Kubilinską. Lemiamoje dvikovoje dėl I vietos S. Kiminius surėmė pirštines su vilniečiu Sergejum Dulko. Teisėjai pergalę skyrė šilutiškiui. Jis – šalies jaunių čempionas. Simo pergalė – Šilutės bokso klubo „Kovotojas“ aukštos sportinės reputacijos patvirtinimas. Beje, bokso treniruotes lanko ir Simo brolis Rimas (sv. kt. 54 kg). Simas ir Rimas – dvyniai. Pastarasis irgi gerai pradėjo čempionatą, nugalėjo Tauragės boksininką Martyną Bucnių,  tačiau antrąją kovą pralaimėjo būsimajam čempionui Lukui Simonavičiui (Kaunas).

Tarp sportininkų, sveriančių iki 57 kg, gerai kovojo pamariškis Markas Užkuraitis. Jis aiškia persvara laimėjo tris kovas, paeiliui įveikęs Karolį Lagunavčių (Marijampolė), Maksimą Kirsanovą (Vilnius) ir Arsenijų Zotovą (Klaipėda). Finale M. Užkuraitis taškais nusileido Kauno atstovui Nedui Gudomskiui.  Kaunietį jau galima vadinti ringo vilku – turėjo jau 118 kovų. M. Užkuraitis liko antras ir pelnytai džiaugėsi sidabro medaliu.

Sidabro medalius pelnė mūsų komandos nariai Džiugas Liutkus ir Emilija Marcinkutė (+80 kg). Džiugas, nugalėjęs Radviliškio ir Kretingos atstovus Dovydą Rumbiną ir Viktorą Jasinską, iškopė į finalą. Deja, paskutinę dvikovą pralaimėjo Edvinui Ostapenkai (Vilnius) ir gavo tenkintis II vieta kaip ir Emilija, kuri finale neatsilaikė prieš Kamilę Aglinskaitę (Pasvalys). Bronzos medalį pelnė vilnietė Elmyra Gasimova. Emilijos treniruočių draugei Gretai Lozoraitytei (70 kg) nepasisekė – pralaimėjo preliminarinę kovą būsimajai čempionei Karolinai Vasiliauskaitei (Marijampolė). Greta liko penkta, kaip A. Auškelis ir R. Kiminius.

Šilutiškis Aloyzas Auškelis (52 kg) laimėjo pirmąją kovą prieš vilnietį Edvardą Lisovskį, tačiau kitoje  nusileido būsimajam čempionui Arnui Kazakevičiui (Pasvalys).  Aloyzas suprato, ką ringe darė ne taip, ko pritrūko, kad ateityje galėtų švęsti pergalę.