Pamariškių sėkmė Kauno ringe

2018-06-11
Algirdo Šociko turnyro nugalėtojai, pamariškiai: Robertas Jokulys, Edgaras Skurdelis (viduryje) ir Vytautas balsys.
Kauno sporto halėje 22-ą kartą surengtame tradiciniame tarptautiniame Algirdo Šociko bokso turnyre net 4 čempionų titulus iškovojo buvę Šilutės sporto mokyklos trenerio Vinco Murausko auklėtiniai: Edgaras Skurdelis, Evaldas Petrauskas, Vytautas Balsys ir Robertas Jokulys.

A. Šociko (1928-2012) turnyrui prieš trejus metus suteikta aukščiausia AIBA A kategorija. Priminsime, jog ringo džentelmenu pramintas kaunietis Algirdas Šocikas yra du kartus tapęs Europos sunkaus svorio boksininkų čempionu (1953, 1955 m.), 6 kartus laimėjo Lietuvos čempionatus bei tiek pat kartų buvo TSRS (Sovietų sąjungos) čempionu. A. Šocikas dalyvavo X pasaulio studentų žaidynėse Budapešte (Vengrija) ir ten niekam nenusileido. A. Šociko era ringe - nuo 1946–ųjų iki 1956 m. Per tą laiką turėjo 128 kovas, iš kurių net 70 baigė nokautais. Beje, tik A. Šocikui pavyko nugalėti rusų galiūną N. Koroliovą. A.Šocikui suteiktas Kauno garbės piliečio vardas, jis – dviejų LDK Gedimino ordinų kavalierius.

Kauno ringe pirštines surėmė daugiau nei 60 boksininkų iš Lietuvos, Latvijos, Anglijos, Prancūzijos, Švedijos, Suomijos, Ukrainos, Moldovos, Baltarusijos, Kipro. Lietuvos rinktinėje – 19 atstovų. Tarp jų šilutiškių – 6. Tituluočiausias - buvęs pamariškis Evaldas Petrauskas (svorio kategorija iki 64 kg), olimpinių žaidynių ir Europos čempionatų prizininkas. Evaldas ypač stiprus artimoje kovoje, nes pasižymi taranuojančiais smūgiais-kabliais. Pirmojoje kovoje jis užtikrintai įveikė baltarusį V. Muraskhą – 5:0, o finale jau pirmajame raunde pasiuntė į nokdauną moldavą D. Galgotą. Evaldui moldavas – pažįstamas varžovas, su kuriuo turėjo „sąskaitų“. Kaune atsilygino, nugalėjo D. Galgotą rezultatu 5:0.

Šeštąjį kartą A. Šociko turnyro nugalėtoju tapo šilutiškis Edgaras Skurdelis (sv. kt. iki 60 kg). Edgarui patinka techniškas boksas. Sunki buvo pirmoji kova su C. Thompson (Anglija). Teisėjas į viršų iškėlė E. Skurdelio ranką. Dvikovos rezultatas – 3:2 lietuvio naudai. Finale buvo lengviau – E. Skurdelis rezultatu 5:0 nugalėjo Gilviną Lukošiūną.

Tarp boksininkų, sveriančių iki 75 kg, kovojo 8 dalyviai. Į finalą prasiveržė Vytautas Balsys. Buvęs trenerio V. Murausko auklėtinis laimėjo 3 kovas vienodu rezultatu 5:0. Vytautas įveikė Ukrainos atstovą V. Mandzyuk, Prancūzijos sportininką C. Fataki, o finale – moldavą V. Karapcevskij. Nepasisekė Lukui Petrauskui, kuris pralaimėjo pirmąją kovą būsimam sidabro medalio laimėtojui V. Karapcevskij.

Sunkiasvorių boksininkų (iki 91 kg) buvo keturi. Du iš jų – buvę V. Murausko auklėtiniai Robertas Jokulys ir Tomas Olberkis. Abu gali taip trinktelėti, kad maža nepasirodys. Bet ir nuo varžovo priklauso, ar leis save taip skriausti. Deja, T. Olberkis pirmąją kovą pralaimėjo V. Leviui (W.Lewis) iš Anglijos – 1:4 ir savo kelią turnyre baigė. O R. Jokulys iškopė į finalą nugalėjęs A. Baniulį – 5:0. Lemiamoje dvikovoje dėl turnyro čempiono vardo jis gavo progą atkeršyti T. Olberkio nugalėtojui anglui. Padaryti tai nebuvo lengva. Ringe vyko atkakli kova. R. Jokulys pelnė sunkią pergalę – 3:2. Iš viso A. Šociko turnyre lietuvaičiai laimėjo 5 aukso medalius  iš 9 galimų.