Dėl dviračių transporto priemonių su varikliu naudojimo
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, remdamiesi Lietuvos kelių policijos tarnybos ir Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos informacija, atkreipia gyventojų dėmesį į dviračių transporto priemonių su varikliu naudojimosi taisykles.
Kaip numatyta Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo (toliau – Įstatymas) 2 straipsnio 39 dalyje, motorinis dviratis – tai transporto priemonė, kuri turi ne mažiau kaip du ratus ir vidaus degimo variklį ar elektros variklį, kurių didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 1 kW, ir kurios didžiausiasis projektinis greitis ne didesnis kaip 25 km/h. Pagal to paties straipsnio 32 dalį, mopedas apibrėžiamas kaip dviratė motorinė transporto priemonė, kurios
didžiausiasis projektinis greitis ne mažesnis kaip 25 km/h ir ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3 (esant vidaus degimo varikliui), o didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui), ar triratė motorinė transporto priemonė, kurios didžiausiasis projektinis greitis ne mažesnis kaip 25 km/h ir ne didesnis kaip 45 km/h ir kurios variklio darbinis tūris ne didesnis kaip 50 cm3 (esant kibirkštinio (priverstinio) uždegimo varikliui), didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant kitokio tipo vidaus degimo varikliui), o didžiausioji naudingoji galia ne didesnė kaip 4 kW (esant elektros varikliui). Atkreiptinas dėmesys į tai, kad elektrinės dviratės transporto priemonės, kurios pagal savo technines charakteristikas priskiriamos ne motoriniams dviračiams, o mopedams, nes šių transporto priemonių varytuvų didžiausiasis projektinis greitis būna didesnis kaip 25 km/h, o didžiausioji naudingoji galia – didesnė kaip 1 kW, dalyvaudamos viešajame eisme, turi būti įregistruotos, apdraustos, turi būti atlikta jų privalomoji techninė apžiūra, o šių transporto priemonių vairuotojai privalo turėti vairuotojo pažymėjimą su atitinkama vairavimo kategorija. Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija dar 2017 m. rugpjūčio 30 d. parengė ir išplatino atmintinę (informacinę lentelę), skirtą dviračių transporto priemonių vairuotojams (pridedama). Joje pateikta informacija dėl transporto priemonių suskirstymo į paprastą dviratį, elektrinį dviratį ir mopedą priklausomai nuo didžiausio pasiekiamo greičio ir galios, taip pat informacija apie poreikį turėti transporto priemonės registraciją ir techninę apžiūrą patvirtinančius dokumentus, privalomojo draudimo liudijimą, vairuotojo pažymėjimą.
Savo ruožtu policijos pareigūnai, atsižvelgdami į poreikį užtikrinti eismo dalyvių saugumą, sezono metu vykdo prevencines dviračių transporto priemonių su elektros varikliu eismo dalyvių kontrolės priemones.
Pareigūnai primena, kad motorinių dviračių vairuotojams, kaip ir dviračių vairuotojams, už Kelių eismo taisyklių pažeidimus taikoma Administracinių nusižengimų kodekso 428 straipsnyje numatyta atsakomybė, mopedų vairuotojams – kituose šio kodekso straipsniuose transporto priemonių vairuotojams numatyta atsakomybė.