Dvi šilutiškės boksininkės pakviestos į Lietuvos jaunimo rinktinę

2024-03-06, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Šilutės sporto mokyklos auklėtinės Augustė Vaičiulytė ir Enrika Minkevičiūtė, Panevėžyje tapusios Lietuvos jaunimo (17-18 m.) bokso čempionato čempionėmis, pakviestos į šalies rinktinę ruoštis dalyvauti Europos bendraamžių pirmenybėse Kroatijoje. Aukštaitijos sostinėje šilutiškiai (treneriai Vincas Murauskas, Tomas Olberkis) iškovojo 6 apdovanojimus: 2 aukso medalius, 3 sidabro, 1 bronzos. Treneriai, paruošę čempionus, taip apdovanoti pirmos vietos medaliais.

Vasario 7-10 dienomis Panevėžio lengvosios atletikos manieže karaliavo boksas. Lietuvos jaunimo čempionate pirštines surėmė 112 dalyvių: 87 vyrai, 25 moterys. Šilutės sporto mokyklos ir bokso klubo „Kovotojas“ atstovų – 11 (2 treneriai, 5 merginos, 4 vaikinai). Kadangi į sporto mokyklos autobusiuką visi netilpo, treneriui V. Murauskui teko „kinkyti“ savo automobilį. Važiavo kovoti dėl medalių. Šį kartą merginos pasirodė šauniau nei vaikinai.

A. Vaičiulytė (svorio kategorija iki 50 kg) ir E. Minkevičiūtė (iki 52 kg) tapo Lietuvos jaunimo bokso čempionato nugalėtojomis. Kaip to pasiekė? Abi jos – Šilutės pirmos gimnazijos moksleivės. Augustė į bokso salę atėjo prieš pustrečių metų. Neatrodė drąsuolė, bet netruko įsijungti į treniruočių ciklą. Darbšti, ringe sumani. Kodėl tokiai nebūti, jei mokosi labai gerai, ateityje planuoja rinktis gydytojos profesiją. Triūsas per treniruotes pradėjo atsipirkti pergalėmis: išlošė šalies rajonų čempionatą, dabar pakviesta į Lietuvos jaunimo rinktinę ginti jos garbę Europos bendraamžių čempionate Kroatijoje balandžio 2-15 dienomis. Į ten skraidins lėktuvas. Kelionės kaina – 500 eurų. Kainuos ir apgyvendinimas, maitinimas. Numatomi dienos kaštai – 70-90 eurų. Prieš čempionatą vyks boksininkų stovyklos, turnyrai. Bus sunku, bet įdomu. Kitąmet A. Vaičiulytė jau kovos suaugusiųjų ringe.

E. Minkevičiūtė treniruojasi ketvirti metai. Lietuvos čempione tapo trečią kartą. Yra dalyvavusi Europos čempionate. Ringe mėgsta aukštą tempą, kurį išlaiko nuo pradžios iki pabaigos. Enrikos stichiją – artima kova, nebijo keistis smūgiais. Ji priverčia varžoves gintis. Judri, yra šokusi pramoginius šokius. Tas įdirbis liko. Jos brolis Elijus Barcevičius – Lietuvos jaunučių bokso čempionas. Jis irgi veržiasi į artimą kovą, nuolat spaudžia priešininką. E. Minkevičiūtės aukso medalis Lietuvos jaunimo čempionate ir pakvietimas į šalies rinktinę – nauja, užsitarnauta paskata tęsti sportinę karjerą jaunimo ringe.

Panevėžyje sidabro medalius pelnė Vytautė Jucikaitė (+81 kg) ir Jovita Pudžmytė (iki 60 kg). Jovita – Šilutės pirmos gimnazijos gimnazistė.  Aukšta, laiba mergina, bet, anot trenerio V. Murausko, trenkia kaip iš patrankos, muša skaudžiai, konkurentėms maža nepasirodo. Treniruočių salėje merginos pasiboksuoja ir su vaikinais. Jos ir jiems gali įgelti. Trečią vietą Panevėžyje užėmė Ugnė Štrapėlaitė (66 kg), Vydūno gimnazijos moksleivė. Treniruojasi antri metai. Valinga, užsispyrusi, treniruočių salėje triūsia išsijuosusi. Bokso treniruotes lanko ir jos brolis Ignas.

Tarp vaikinų pasižymėjo sunkiasvoris Mažvydas Žemaitaitis (92 kg), irgi Vydūno gimnazijos gimnazistas. Mažvydas kerta sunkius smūgius, kaip ir priklauso sunkiasvoriams. Jo tėvas – buvęs Lietuvos jaunių bokso čempionas. Ringas Mažvydui – paveldo teritorija, aptverta storomis virvėmis. Į čia lipama nugalėti nebijant skausmo. M. Žemaitaitis pirmą kovą laimėjo, bet finalinę pralaimėjo. Atlygis – antra vieta, sidabro medalis. Nepasisekė Ignui Žemaičiui (iki 60 kg), kuris pralaimėjo pirmą susitikimą būsimam čempionui. Kova buvo apylygė, bet išlošė varžovas. Pasak V. Murausko, Ignui pritrūko ištvermės, gaus pabėgioti krosus. Panevėžio ringe nieko kol kas nepešė neseniai besitreniruojantys  Mantas Dubauskas (75 kg) bei buvęs žinomas lengvaatletis, metikas Vilmantas Retenis (86 kg), garsinęs Kintus ir Vilnių. Reikia manyti jie nepasiduos, nenuleis rankų.