Laimėjo taures, medalius, diplomus

2024-04-08
Šilutės sporto mokyklos jauniausioji lengvaatlečių pamaina (vaikai), iškovoję prizines vietas bei apdovanojimus tradicinėse trijų etapų varžybose „Žemaitijos taurė-2024“ (iš kairės): Dovydas Gricevičius, Naglis Romanovas, Austėja Petravičiūtė, Evelina Budvytytė ir Rivaldas Šmitas.
Klaipėdos apskrities lengvosios atletikos federacijos surengtose 3 etapų asmeninėse varžybose „Žemaitijos taurė-2024“ sėkmingai startavo Šilutės sporto mokyklos lengvaatlečiai: trenerės Linos Leikuvienės auklėtiniai (vaikai, jaunučiai, jauniai) iškovojo 13 taurių bei 2 medalius Klaipėdos miesto vaikų čempionate.

Visos 3 etapų varžybos vyko Klaipėdos lengvosios atletikos manieže. Kovojo trijų amžiaus grupių dalyviai: vaikai (13 m. ir jaunesni), jaunučiai (14-15 m.) ir jauniai (16-17 m.). Kovo 8 dieną finišavo jaunučių ir jaunių varžybos, o vaikai dar anksčiau – vasario 29 dieną. Konkuravo Klaipėdos, Telšių, Mažeikių, Kretingos, Palangos, Plungės, Pagėgių, Skuodo, Šilutės, Šilalės, Švėkšnos lengvosios atletikos pamaina. Nugalėtojai ir prizininkai paaiškėjo po 3-iojo etapo. Jais tapo sportininkai, užėmę savo rungtyse aukščiausias vietas dviejų etapų varžybose. Čempionams ir 2-3 vietų laimėtojams įteiktos skirtingo dydžio taurės bei diplomai.

„Žemaitijos taurė-2024“ 3-iojo etapo vaikų varžybos sutapo su Klaipėdos miesto vaikų lengvosios atletikos čempionatu. Kovojant dėl taurių šilutiškiai pelnė 5 apdovanojimus. Šuolio į tolį rungties Žemaitijos čempionu tapo Naglis Romanovas, kuriam tik spalio mėnesį sukaks vienuolika metų. Trečiojo etapo varžybose jis nušoko į tolį 4,16 m. Čempiono titulą užtriūsė ir Rivaldas Šmitas, bėgęs 60 metrų barjerinį bėgimą. Jis finišavo pirmas. Rivaldas nuotolį įveikė per 11,56 s. Antras atbėgo jo treniruočių draugas Dovydas Gricevičius. Dovydo rezultatas – 11,62 s. Jam įteikta antros vietos taurė. Tarp mergaičių, bėgusių šią kliūtinę distanciją, antrą vietą užėmė Austėja Petravičiūtė. Jos laikas – 11,61 s. Antros vietos taurę laimėjo ir Evelina Budvytytė, bėgusi 600 m. Evelina finišavo antra. Nuotolis įveiktas per 1:58,98 min.

Klaipėdos miesto vaikų lengvosios atletikos čempionate pasižymėjo Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai Martynas Znutas ir Danielius Grikšas. Jie buvo nepralenkiami 1 000 metrų bėgimo varžybose. Martynas atbėgo pirmas, Danielius antras. Atlygis – pirmos ir antros vietų medaliai.

Jaunučių ir jaunių varžybos finišavo kovo 8 dieną. Šilutiškiai jaunučiai iškovojo 3 taures. 60 metrų barjerinio bėgimo rungties čempionės vardą, sudėjus užimtas aukščiausias vietas dviejų etapų varžybose, laimėjo Agnė Naruševičiūtė. Trečiajame etape ji distanciją įveikė per 9,92 s. – pirma vieta. 1 000 m bėgime antras finišavo ir antras liko Mantas Budrikas – 3:00,66 min. Jam įteikta antra pagal dydį taurė. Šuolio į tolį varžybose antros vietos taurę iškovojo Mykolas Nausėdas. Jo rezultatas – 4,69 m.

Šilutiškių „grobis“ jaunių varžybose – 5 taurės. Rungčių čempionais tapo bėgikai Kostas Budvytis ir Rokas Mačiulaitis. Kostas laimėjo 1 000 m bėgimą. Rokas buvo greičiausias bėgdamas 60 metrų barjerinį bėgimą. Trečiojo etapo varžybose K. Budvytis užėmė pirmą vietą, R. Mačiulaitis – antrą. K. Budvytis 1 000 metrų nubėgo per 3:02,11 min., R. Mačiulaičio laikas bėgant 60 metrų barjerinį bėgimą – 9,16 s., antra vieta. Vis tik, sudėjus Roko užimtas vietas dviejų etapų varžybose, čempiono taurė teko jam. Trišuolio varžybose antros vietos taurę laimėjo Regimantas Leikus. Jo rezultatas trečiajame etape – 13,07 m. Šauniai lenktyniavo ir 1 000 metrų bėgikės Džiuga Sidaravičiūtė ir Vytautė Vasiljevaitė. Džiuga finišo liniją kirto antra. Jos laikas – 3:34,59 min. Ji laimėjo antros vietos taurę, o Vytautė pelnė trečios vietos taurę – 3:44,06 min. Šiomis varžybomis lengvaatlečiai užbaigė žiemos sezono pasirodymą uždarose patalpose.