Šilutės sunkioji atletika - girdėti ir nauji vardai

2018-01-10

Šilutės rajono moksleivių sunkiosios atletikos pirmenybėse dalyvavo 40 sportininkų iš Šilutės, Ž.Naumiesčio ir Vainuto. Šios sporto šakos geografija plečiasi. Netrūko debiutantų, todėl varžybos turėjo ir mokamąjį pobūdį. Jaunųjų atletų nuovargį pasaldino kalėdiniai skanėstai, kuriais pavaišino sunkiosios atletikos klubo „Lokys“ rėmėjas šilutiškis Rytis Raicevičius.

Sportininko priešas - jaudulys

Pirmenybės surengtos gruodžio 14 dieną. Pasak sunkiosios atletikos trenerio Liudo Čičirkos, tik varžybose atsiskleidžia atleto sportinė potencija, o taip pat ir trūkumai. Pastarieji neretai turi psichologinį atspalvį, pasireiškiantį pakylos baime. Yra sportininkų, kurie per treniruotes užtikrintai kelia štangą, tačiau žiūrovų akivaizdoje to nebepadaro, pasiduoda neramiam jauduliui, pralaimi tiems, kurie treniruočių salėje keldavo mažiau. Žinoma, reikalas pataisomas, bet ne visada. O tuos, kurie lemiamomis akimirkomis kimba visomis galiomis plėšti pergales, treneris vadina „koviniais buldogais“. Palyginimas šiurkštokas, bet taiklus.

Stipriausia - lengviausia mergina

Sunkiosios atletikos treniruotes lanko šešios merginos. Varžybose jėgas išbandė trys skirtingo svorio dalyvės.  Nugalėtoja tapo lengviausia dalyvė Viktorija Kojelytė (52 kg). Ji yra šalies suaugusiųjų čempionato ketvirtos vietos laimėtoja. Viktorijos varžovės Austėja Minkevičiūtė (82 kg) ir Izabelė Šimašiūtė (86 kg) buvo gerokai sunkesnės. Čempionę lėmė Sinklerio formulė, dedanti ant „svarstyklių” ir lyginanti  pasiektą rezultatą bei sportininko svorį. Tokiu būdu išaiškinamas ir absoliutus čempionas.  V.Kojelytė sėkmingai rovė 30 kg, stūmė - 40 kg. Dvikovės suma - 70 kg. A.Minkevičiūtė dviem veiksmais iškėlė 78 kg (33+45), I.Šimašiūtės rezultatas - 70 kg (30+40). Pirmą vietą užėmė V.Kojelytė.

Sunkesni turi kelti daugiau

Tarp sportininkų, sveriančių iki 40 kg, kova dėl prizinių vietų vyko tarp naumiestiškio Dariaus Grauslio ir šilutiškių Tado Liaučiaus bei Manto Li Čin Chai. Tik 29 kg sveriantis D.Grauslys dviem veiksmais iškėlė 42 kg (17+25). Tokį pat rezultatą parodė ir T.Liaučius – 42 kg (20+22). Bet Tadas buvo dešimčia kilogramų sunkesnis. Rajono čempiono vardą pelnė Darius, Tadas  - antras, trečias – vienuolikmetis Mantas. Pastarojo rezultatas - 38 kg (16+22). Svorio kategorijos iki 45 kg prizininkų pakyla: Mykolas Jucius - I vieta, 53 kg (23+30), Aidas Bajorinas  - II v., 45 kg (20 -25), Augustinas Goberis - III v., 43 kg (20+23).

Lietuvos jaunučių čempionato prizininkas Laurynas Kalvaitis (sv. kt. iki 50 kg) turėjo lygiavertį varžovą Manfredą Burzdžių. Abu jie teikia daug vilčių. Nors pagal asmeninį svorį ir raumenų masę dar ne titanai, bet treneris L.Čičirka avansu taip pavadino jų dvikovą. Ir Manfredas, ir Laurynas iškėlė dviem veiksmais po 93 kg (40+53). Pirmą vietą pelnė 1 kg lengvesnis M.Burzdžius, antras liko L.Kalvaitis, trečią vietą užėmė pirmenybių debiutantas dvylikametis Matas Rimkus - 72 kg (32+40). O atletų, sveriančių iki 56 kg, čempionu tapo Lauryno brolis Dovydas Kalvaitis, šalies jaunių čempionas. Dovydo rezultatas – 124 kg (55+69). Antrą vietą užėmė taip pat jau žinomas šalyje Ramūnas Šteinys, pernykštis šalies suaugusiųjų čempionato bronzos medalio laimėtojas. Ramūnas įveikė 123 kg (55 - 68). Trečias liko naumiestiškis Silverijus Šiuperis – 77 kg (35+42). Silverijus - pirmenybių debiutantas.

Trenerių nenuvylė

Šilutės sporto mokyklos sunkiosios atletikos treneriai L.Čičirka ir L.Li Čin Chai patenkinti rajono moksleivių pirmenybių rezultatais. Nenuvylė nei auklėtiniai naujokai, nei varžybų patirties turintieji. Gražu, kad debiutantai prasimušė net į prizininkus. Tai geras ženklas metų gale pamariškių sunkiosios atletikos ateičiai. Čemionų titulus dar iškovojo Nojus Šimutis  (62 kg) – 135 kg (60+75), Viktoras Šėperys (69 kg) – 165 kg (70+95), Edgaras Kazlauskas (77 kg) – 206 kg (90+116), Lukas Kordušas (85 kg) – 265 kg (115+150), Valentas Kurlinkus (95 kg) – 164 kg (72+92). Antras vietas užėmė: Erikas Saudargas , Alanas Dulaitis, Justas Praspaliauskas, Simas Saudargas ir Tomas Pakalniškis. Treti liko: Ernestas Bendžius, Matas Auškalnis, Juozas Bartkus, Titas Daugnoras, Laurynas Barakauskas. Įdomu tai, kad vainutiškis V. Kurlinkus mėgsta kilnoti ir svarstį, žaisti krepšinį - visapusiškas sportininkas. Pirmenybėse gerai pasirodė sunkiosios atletikos lyderiai L. Kordušas, kuris šiemet tapo Lietuvos suaugusiųjų čempionato taurės laimėtoju, trenerius džiugino E.Kazlausko, J.Praspaliausko, T.Pakalniškio bei kitų pastangos siekti aukštų rezultatų.