Šilutės sporto mokyklos sunkiaatlečiai Telšiuose nepabūgo vyresnių varžovų

2024-03-27
Šilutės sporto mokyklos sunkiaatlečiai, sėkmingai startavę tarptautiniame turnyre Žemaitijos sostinėje Telšiuose (iš kairės): treneris Laimis Li Čin Chai, Matas Gricius, Mantas Li Čin Chai, Erikas Jančenkovas, Rimgaudas Augylius ir Gintaras Tlembetovas.
Kovo 10-11 dienomis Telšiuose vykusiame sunkiosios atletikos tarptautiniame turnyre, skirtame Nepriklausomybės dienai pažymėti, Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai (treneriai Liudas Čičirka, Laimis Li Čin Chai) iškovojo 3 medalius: aukso, sidabro, bronzos. Prizininkus apdovanojo Telšių meras Tomas Katkus.

Turnyras surengtas 34-ą kartą. Varžėsi vyrai ir moterys iš Lietuvos, Latvijos, Estijos. Šilutės rajonui atstovavo šeši sporto mokyklos auklėtiniai, kurie yra ir sunkiosios atletikos klubo „Lokys“ nariai. Pirmą dieną kovojo moterys, antrą dieną (sekmadienį) – vyrai. Šilutiškiai ant pakylos lipo sekmadienį. Vyrų grupės svorio kategorijų – 17: nuo 25 iki +109 kg. Dalyvavo įvairaus amžiaus sunkiosios atletikos mėgėjai: vyrai, jaunimas, jauniai, jaunučiai. Konkuravo Vilniaus, Panevėžio, Klaipėdos, Marijampolės, Kretingos, Klausučių (Jurbarko r.), Telšių, Šilutės, Šilalės sunkiaatlečiai.

Dalyviai pagal amžių neskirstyti. Įskaita buvo bendra. Įkopti į prizininkus – ne kiekvieno nosiai. Jaunutis juk neaplenks meistrų klasės vyro. Vis tik šilutiškių treneriai Liudas Čičirka ir Laimis Li Čin Chai patenkinti Gintaro Tlembetovo pirmuoju startu. Liepos mėnesį jam sukaks 14 metų. Gintaras (svorio kategorija iki 61 kg) užėmė 7-ą vietą. Neprastas debiutanto pasirodymas kovojant su gerokai vyresniais varžovais. G. Tlembetovas dviem veiksmais iškėlė 97 kg. Rovimo veiksmu įveikė 40 kg, stūmimo veiksmu – 57 kg. Stumiant štangą visi 3 bandymai buvo sėkmingi: 50, 55, 57 kg.

Tarp šios svorio kategorijos dalyvių nugalėjo Rasvydas Asijevičius (Marijampolė). Jo dvikovės rezultatas – 187 kg (82+105). Antrą vietą užėmė latvis Daniels Būde – 156 kg (69+87), trečias liko Rytis Vasiliauskas (Marijampolė) – 152 kg (68+84).

Tarp 10-ies dalyvių, sveriančių iki 73 kg, Šilutės garbę gynė Matas Gricius ir Mantas Li Čin Chai. Kandidatų į prizininkus – net keturi. Geriausiai pasirodė 18-metis M. Gricius. Tiesa, pirmu bandymu neišrovė 80 kg, bet nesutriko, antru bandymu tą svorį iškėlė, o trečiu bandymu įveikė ir 85 kg. Sėkmingiau atliko stūmimo veiksmą iškeldamas vis sunkesnius svorius. Stūmimo serija – 101, 106 kg. Trečiu bandymu neįveikė 110 kg. Dvikovės rezultatas – 191 kg (85+106). Matas – tarptautinio turnyro čempionas. Antrą vietą užėmė Telšių sunkiaatletis Vakaris Jonušas – 185 kg (88+97). Trečios vietos medalį pelnė Mantas Li Čin Chai. Ne viskas jam klojosi, bet konkurenciją atlaikė. Mantas išrovė 80 kg, du kartus bandė išrauti 83 kg, deja, nepasisekė. Stūmimo serija buvo geresnė – 96, 101 kg. Neįveikė 105 kg. Dvikovės suma – 181 kg (80+101). Už prizininkų borto liko Edvinas Arlauskas (Klausučiai) – 170 kg (75+95), 4 vieta.

Svorio kategorijoje iki 81 kg varžėsi 11 dalyvių. Šilutiškis Matas Raišutis, sveriantis 77,60 kg, šį kartą liko devintas. Dvikovės rezultatas – 120 kg (50+70). Triumfavo panevėžietis Aironas Brazauskas – 250 kg (110+140).

Kuo sunkesni vyrai, tuo daugiau dalyvių. Svorio kategorijoje iki 96 kg konkurentų – 12. Čempiono vardą pelnė 39 metų Mantas Žvirblys (Klaipėda), iškėlęs dviem veiksmais 268 kg (115+153). Antrą vietą užėmė Dovydas Sužiedelis (Panevėžys) – 253 kg (113+140). Trečia vieta džiaugėsi latvis Nagels Ravo – 240 kg (105+135). 17-metis šilutiškis Erikas Jančenkovas (asmeninis svoris 92,10 kg) liko ketvirtas. Išrovė 95 kg, išstūmė 120 kg. Dvikovės suma – 215 kg.

Šilutiškis Rimgaudas Augylius, kovojęs su vyrais, sveriančiais iki 102 kg, laimėjo antros vietos medalį. Jo rovimo serija – 105, 110 kg. Trečiu bandymu neiškėlė 115 kg. Stūmimo veiksmu pirmu bandymu įveikė 120 kg, tačiau padidinęs svorį iki 130 kg nesusidorojo. Pirmą vietą laimėjo Rytis Veverskis (Klausučiai, Jurbarko r.). Nugalėtojo dvikovės rezultatas – 305 kg (145+160). Trečią vietą užėmė Deividas Beinorys (Vilnius) – 196 kg (86+110). Šilutės sporto mokyklos sunkiaatlečiai stipriame tarptautiniame turnyre Telšiuose nugriebė 3 apdovanojimus, vienas sportininkas užėmė 4-ą vietą – geras pasirodymas. Sporto mokyklą finansiškai ir moraliai remia Šilutės rajono savivaldybė.